Kurt Adam Efsanesi

  • Konbuyu başlatan cinnet
  • Başlangıç tarihi
  • 52
  • Okuma süresi: 1:40
Forum Yönetimi
Yönetici
Mesajlar
69
Tepkime puanı
0
Puanları
8
kurt-adam-efsanesi-hakkinda-bilgiler-9734314_amp.jpg

Gerek Filmler gerekse kitaplardan okuduğumuz efsanevi kurt adamlar.. Peki bizler kurt adamları ne kadar biliyoruz ?

Kurt adam, dolunay esnasında kurt olan efsanevi bir insan. Kurt adam efsanesi, dolunay veya yeniay sırasında doğanlarda ve efsaneye göre bir kurt tarafından ısırılan insanlarda olur. Eskilerden günümüze kadar, kurt adam hakkında çeşitli öyküler ve hikayeler dinlemişizdir. Bazı toplumlarda kurt adam farklı olarak da lanse ediliyor. Türklerde kedi kadın, Kızılderililer de ise bizon adamlar… Her ülkenin kendine has oluşturduğu fantastik bir , karaktere rastlarız.

Kurt adam dediğime bakmayın, efsane göre kurt adamlar illa erkek değil, kadınlardan da oluşuyor. Bir kaynağa göre 170 yılında, Orta Asya’da kurt adam efsanesi kanıtlanmıştır. Doğuştan olan kurt adamların Mart ayında doğduğu söylenmektedir.. Mart ayında iki kere dolunay olması, efsaneyi destekler. Ne kadar biçim değiştirmede uzman olsa da, kurt adamlar gözlerinden tanınırlar. Roma edebiyatında, biçim değiştirme ve kurt olma kesinlikle bir büyü olarak tanımlanır. 1573 yıllarında ise Fransa’da ,bir kurt adam olduğu ve bu kişinin çocukları yediği iddia edilmiştir.

Kurt adamlar tıpkı vampirler gibi, damarda akan kanı hissederler. Bu doğa üstü varlıkların, duyu organları çok gelişmiştir.

Kurt adamlar, klanlar halinde yaşarlar. Alfa olan içlerinden en yaşlı olan, klan üyesidir. Her formda alfaya saygı duymak, onlar için büyük önem arz eder. Klan da olan beta, alfa kurdun sağ koludur. Ve aynı zamanda tek başına yaşayan kurtlar’da mevcuttur. Bu tür kurtlara , “OMEGA” denilmektedir.


Klanlar
Bone gaia, fienna, fenris, lords, walkers, talon vb… Olarak da ayrılır. Kurt adam klanları tıpkı cadıcılıkta olduğu gibi kendi arasında ayrılmıştır.
 
Üst