Merhaba Misafir! Korku Formuna hoş geldiniz.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

yada Kayıt ol
merhaba hoşgeldiniz yasal uyarı için tıkla
cinnetorg@gmail.com

KENDİ KENDİNE YANAN İNSANLAR

cinnet

Forum Yönetimi
Yönetici
Katılım
27 Haz 2021
Mesajlar
98
Tepkime puanı
0
Puanları
8
708704_87812_26082017172201.jpg

Kendi kendine yanan insanlar

Dünyadaki en büyük paranormal olaylardan bir tanesi de ortada hiç bir sebep yok iken yanıp kül olan insanlar.
Evet bu size çok tuhaf gelebilir ancak yüzyıllardan beri hiçbir sebep yokken yanıp ölen insan vakaları oluşmakta ve bunun nedeni de bugüne kadar çözülemeyen bir esrarengiz olaydır.
İşin en anlaşılmaz tarafı da insanın yanıp kemiklerinin bile kül haline geldiği bir ortamda etrafta bulunan eşyaların hatta bazı zamanlarda yanan kişinin üzerindeki elbiselerin bile hiçbir hasar görmediğidir. Tıbben bir insanın yanabilmesi bir kenara kemiklerinin kül haline gelebilmesi için çok yüksek bir ısı (1500 derece santigrad) ve bu ısının uzun bir zaman devam etmesi gerekir (en az üç saat).

Avrupada ve Amerika da son zamanlarda ölen insanlar gömülmeyip krematoryum denen yüksek ısılı fırınlarda yakılıp külleri küçük bir vazoya konup saklanmaktadır(bazende küller denize dökülür).
Bu fırınlarda bile ısı 2000 dereceye yaklaşmakta ve tam kül olması üç - dört saat sürmektedir.
1731 yılında akşam yatağında yattan bir kadın ertesi günün sabahı odasına kendisini uyandırmaya gelen hizmetçisi tarafından yanarak kül yığını haline gelmiş olarak bulunmuştur.

Ekli dosyayı görüntüle s-741dc97fa239e4b04b65b15bb2edc5399278d886.webp

Odanın her yerinde küller havada uçuşmaktaydı. Fakat yatağından 2 metre ötede yanan kadın kül yığını haline geldiği halde ne yatağı ne çarşafları ne de odanın mobilyaları hasar görmemişti.
Uzmanlar çok ayrıntılı bir araştırma yapmışlar fakat yanmanın sebebini bulamamışlardır. Zira oda da yangın çıkması için sebep yoktu ne ateş ne de ateş çıkaracak bir şey vardı. Oda da ki eşyalar hatta yatak çarşafları bile hiç yanmamış şekilde sapasağlam duruyorlardı.
Bu sonradan kayıt altına alınmış "kendiliğinden yanma" olayları arasında ilk örneklerinden biri olarak kabul edildi.

18. yüzyılda çok sayıda kendinden yanma vakası tespit edildi fakat bilim adamları ve doktorlar bu olayların sebebini anlayamıyorlardı.
Dr. Merille, Fransa'da Caen şehrinde görev yapıyordu. Bir gün bir ölüm nedeniyle çağrıldı. Yaptığı incelemede: ölünün vücudu yerde uzanıyordu. Geriye kül yığınından başka bir şey kalmamıştı kemikler sıcaktan eriyerek eğilip bükülmüştü. Doktor raporunda kemikleri erimiş olmasını belirtmesi çok ilginçtir. Zira kemiklerin erimesi için en az 1500 derece ısı gerekir, Oysa rapora göre "Evdeki eşyalardan hiç biri yanma olayından dolayı zarar görmemişti. Kadının geceliği oturduğu sandalyenin 30 cm ilerisinde el değmemişçesine duruyordu. Üzerindeki elbiselerin dışında oda da yanan başka hiçbir şey yoktu." Kimileri bu yanmaları Tanrının gazabı olarak görmektedir, kimileri cinlerin kimileri ise şeytanın ne kendisinin yaptığını savunur. bu korku eski çağlardan beri vardır."


Yukarıdaki olayların benzerine daha yüzlerce örnek verilebilir. Biz burada bu hususta yapılmış araştırma ve incelemeleri ele alıp neticeleri üzerinde tartışacağız.
Bu yanma olayları ile ilgilenen araştırmacılar olayların gittikçe artığını söylüyorlar. Bazı gazeteciler bu hadiselerle ilgili bilgi topluyorlar . Tıp dergilerinde yazılar yazılıyor fakat doğru dürüst hiç bir sonuç bulunamıyor.

s-48ea53542946548b288324c0aab8dd5875210412.jpg

Kendiliğinden yanma olayları üç safhadan oluşuyor:
1- Olay çok kısa bir zaman içinde gerçekleşiyor ve bitiyor, yananın ne yardım isteyecek ne de ne olduğunu anlayacak zamanı oluyor.
2- Olaylar çok büyük olasılıkla ölümle neticelendiriliyor ve bu sebepten kurbanların ne olduğunu anlatma imkanı olmuyor.
3- Çok ilginç durum : Böyle bir yanma olayı ya yanan yapayalnızken oluyor ya da birkaç kişi iseler o zaman hepsi birden yanıp kül oluyorlar. Yani olayı hiç kimse canlı bir şekilde izleyemiyorlar.

1885 gecesinde Amerika'da bir karı koca ve yanların da çalışan kâhyaları yılbaşını kutlamak için mutfakta oturup içki içiyorlar, daha sonra kâhya üst kattaki odasına yatmağa çıkıyor. Ertesi sabah kâhya mutfağa girdiğinde etrafın ince bir yağ tabakası ile kaplı olduğunu ve acı bir koku hissediyor. Evin beyi yerde ölü bir şekilde yatıyordu. Kâhya hemen yandaki evde oturan çocuklarına haber vermeye gitti ve oğluyla geri dönüp olayı araştırınca mutfak masasının yanında döşemede bir yanık delik vardı döşeme yanmıştı ve aşağıya bakınca evin hanımının yerde yanık kemikler yanık kafatası ve küllerini gördüler. Bu kez ölü sayısı ikiye çıkmıştı. Yapılan araştırma sonunda hadisenin nasıl oluştuğu hakkında bir sonuca varamadılar.

s-6f0660f161ac3d7d43b516e45dbffeb3871d08b3.jpgKendiliğinden yanma olayları incelendikçe çok enteresan durumlar ortaya çıkıyordu. Yanma çoğunlukla küçük bir alanda meydana geliyor yatağına uzanmış haldeyken yanan birisinin yatak örtülerine hiçbir şey olmuyor. Bir iskemlede otururken yanan kişi, incelemede iskemlede hiçbir yanık izi bulunmuyor. Elbiselerinde hiçbir yanık izi olmayan ama bedeni kömür haline gelenler de var.
Araştırmalarda dikkati çeken bir hususta olayın kurbanlarının genel de hiç çığlık atmadan ve kurtulmaya çalışmaksızın yanmalarıydı. Yanma olayının bilinmeyen bir psikolojik yanı olabilir.

Son zamanlarda olan bir yanma olayı herkesin gözü önünde gerçekleşmiştir. İngiltere'de nişanlısı ile dans ettikten sonra pisten ayrılan genç kız üzerindeki elbiselerin alt tarafından vücudu aniden tutuşmuştur. Yüzlerce kişinin gözü önünde bir alev yığını haline gelmiş ve alevler güçlükle söndürülmüştür. Fakat geç kalınmış ve bir kül yığını haline gelen genç kız ölmüştür. Dikkat edilecek bir diğer hususta bu kendinden yananlar vakalarında beden içerden dışarıya doğru yani bir iç ısı ve ateşle yanmasıdır. Halbuki normal olarak yanma olayı dıştan içe olur.
 

Dua Paylaşımı Olsun mu

  • Evet dua olsun

    Oy: 3 100.0%
  • Hayır dua olmasın

    Oy: 0 0.0%
Üst