Merhaba Misafir! Korku Formuna hoş geldiniz.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

yada Kayıt ol
merhaba hoşgeldiniz yasal uyarı için tıkla
cinnetorg@gmail.com

Hamile Kadınlara Musallat Olan Cinler ( Ümmü Sübyan)

cinnet

Forum Yönetimi
Yönetici
Katılım
27 Haz 2021
Mesajlar
98
Tepkime puanı
0
Puanları
8
a0809de17b183cebe62f863c400975d5.jpg

Sübyan kelimesi kökende çocuk anlamına gelmektedir. Hamile kadınlara, anne karnında olan bebeklere ve küçük çocuklara musallat olan cinlere verilen isme ise Ümmü Sübyan denilir. Bazı kaynaklarda ise Ümmü Sıbyan olarak anılmaktadır. Genellikle kadınlarda ve çocuklara musallat olduğu bilinse de, yaşlı insanlara da musallat olabilirler. Ümmü Sübyan cini, kadınların rahim kanallarını tıkayarak, hamile kalmalarına engel olabilmektedir. Eğer hamile bir kadına musallat olduysa, anne karnındaki bebeği boğarak kadının düşük yapmasına sebep olur. Eğer bebek doğmuş ise, bebeği de öldürmek için ellerinden geleni yapar.

Yeni doğum yapmış kadınların, evde tek başlarına kalmamalarından sebebi de budur. Evde mutlaka bir erkek bulunmalıdır. Kuranda ve Hadislerde Ümmü Sübyan cinleri ile ilgili her hangi bir bilgi bulunmamaktadır. Tamamen halk arasında yaygınlaşmış ve büyüklerimizin bizlere anlattığı bir cin olarak günümüze gelmiştir. Bazı kaynaklarda ise, dişi bir şeytan olarak tabir edilmektedir. Musallat olduğu kişilerde fiziksel ve ruhsal problemlere sebep olabilirler.

Ümmü Sübyan Nasıl Görünür ve Musallat Olur
Ümmü sübyan cinleri insanlara genellikle yaşlı ve kötü giyimli olup çirkin bir kadın suretinde göründüğü söylenmektedir.. Hamile bir kadına yada bebeğe görünüp kısa süre içerisinde musallatını bırakıp gider. Sadece gözünün içerisine bakması, musallat için yetmektedir. Bazı zamanlarda hayvan ve böcek şekillerine de girdikleri söylenmektedir. Her suretlerinde göz göze gelme durumlarında musallat kendisini gösterir. Kısaca Ümmü Sübyan bakışları ile musallat olabilmektedir.

Karı Koca arasında bazı durumlarda hiç bir tıbbi engel olmamasına rağmen, kadınlar hamile kalamamakta ve üst üste düşük yapabilmektedirler. Bu tür durumlarda Ümmü Sübyan cinlerinin musallatı gözlenmektedir. Ümmü sübyan cinlerinin musallat olduğu kadınlarda, gelecek dönemlerdeki hamilelik durumlarında da aynı problemler ortaya çıkabilmektedir.

ummu-sibyan-zifir-5.jpg

Bazı durumlarda doğum gerçekleşmekte anca yeni doğmuş olan bebeğin hastalık ile doğduğu görünmektedir. Bebeğin sürekli ağladığı ve acı çektiği görülmüştür. Tıbbi açıdan çeşitli hastalık durumları gözlemlense de Ümmü Sübyan musallatı da olabilmektedir. Eğer doktorlar herhangi bir hastalık göremezlerse, o zaman Yasin suresi bir kağıda geçirilerek bebeğin kıyafetlerine iğne ile takılmalıdır.

Yaşlı Kişilerde Ümmü Sübyan
Sübyan cinlerinin yaşlı insanlara da musallat olabileceklerinden bahsetmiştik. Yaşlı insanlara genellikle mezarlık ve ıssız yerlerde musallat olurlar. Aynı şekilde, yaşlı kişilere de musallat olduğu zaman gözlerinin içine bakar. Yaşlı insanlarda görünen belirtiler; kendi kendine konuşma, aklını kaybetme, görünmeyen kişilerle konuşma durumlarıdır. Bu tarz yaşlı kişilerin, tek başlarına mezarlıklara gitmemeleri tavsiye edilmektedir. Eğer mezarlık yanından geçecek durumları olursa da, mutlaka dua okumalıdırlar.

Yaşlı kişilerin, hamile kadınlardan ve bebeklerden daha korunmasız durumlarda oldukları için musallat kapabilme durumları da daha fazladır. Unutkanlık durumlarının da, bu musallat sonucu olduğu söylenmektedir.

Ümmü Sübyandan Nasıl Korunuruz ?
Ümmü Sübyan musallatından şüphelenen kimseler, tıpkı diğer musallatlar gibi öncelikle tıbbi açıdan araştırma yapmalı ve destek almalıdırlar. Eğer tıbbi açıdan bir rahatsızlık bulunmazsa, o zaman rukye tedavisi ile destek alabilirler. Yukarıda bir çok maddede aslında nasıl korunabileceğimizle ile kısa detaylar paylaştık. Maddeler halinde yazacak olursak;

Hamile kadınlar evde tek kalmamalı.
Doğum yapmış olan kadınlar, bebeğin kırkı çıkana kadar evde erkekle kalmalı.
Yaşlı kişiler, ıssız ve terkedilmiş yerlerde bulunmamaya dikkat etmelidir.
Yaşlı insanlar ve hamile kadınlar mezarlıklara tek başına gitmemelidir.

Bu anlattığımız bilgiler tamamen bu güne kadar araştırdığımız ve derlediğimiz kaynaklara dayanmaktadır. Kuranda ya da Hadiste bu cin türüyle ilgili bir bilgi geçmemektedir. Bu varlık, filmlere konu olmakla birlikte üzerine bir çok hikaye yazılmıştır ve efsanevi bir varlık olarak geçer.
 

Dua Paylaşımı Olsun mu

  • Evet dua olsun

    Oy: 3 100.0%
  • Hayır dua olmasın

    Oy: 0 0.0%
Üst