Merhaba Misafir! Korku Formuna hoş geldiniz.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

yada Kayıt ol
merhaba hoşgeldiniz yasal uyarı için tıkla
cinnetorg@gmail.com

Cennetteki Yerini Yaşarken Görmek İçin

cinnet

Forum Yönetimi
Yönetici
Katılım
27 Haz 2021
Mesajlar
98
Tepkime puanı
0
Puanları
8
Nuh-Suresi-Fazilet-ve-Sirlari.png

Cennetteki Yerini Yaşarken Görmek İçin
Nuh Suresi’nin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getirenler cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler.

Nuh Suresi’nin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getirenler cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler.

Ölmeden Önce Cenneteki Yerini Muhakkak Görür
Nuh suresinin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getiren kimseler, daha dünyada iken cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler. Bu sure herhangi bir maksat için okunursa o maksat yerine gelir.

Bir kimse bu sureyi okuyarak, kendisine düşmanlık yapmak isteyen bir kişi ile karşılaşırsa düşmanın şerrinden halas bulduğu gibi düşmanı da okunan ayetlerin tasarrufu ile zelil ve zebun olur.

Nuh Suresi; ilk ayetler.
Nuh Suresinin Fazilet ve Sırları
Bu sureyi şerifi bir kere okuyanın düşmanı red ve def olur.
Kim bu sureyi okursa, sanki Nuh’un (a.s.) davetini idrak eden (kabul eden) mü’minler gibi olur.(Hadis-i şerif-Kâdı Beydâvi Tefsiri)
Hangi maksatla okunursa, bi-iznillah o maksada ulaşır.
Okuyanlara verilen sevâbların aynısı, dinleyenlere de verilir.
İstiğfar, bereket, mal ve çocuk isteyenler Nuh Suresi 10-11-12. ayetlerini okumaya devam etmelidirler. Genel olarak terkiplerde okuma şekli şöyledir:Her gün 100 kere veya 7 günde 1000 kere.
Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim (sevabını umarak) Nuh suresini okursa, Nuh (Aleyhisselam)’ın duasına nail olan müminlerden olur.”
Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki “Müminlerin kurtuluşu üç şeyledir: Nuh’un duası, İshak’ın duası, ve Muhammed’in (s.a.v.)şefaati (Allah hepsine salat-u selam eylesin).”
Rivayet edilmiştir ki: Bu sureyi vird haline getiren kimseler, daha dünyada iken cennetteki yerini görmeden vefat etmezler.
Bu sureyi; kendisine zulmetmek isteyen kişi için okursa onun şerrinden biiznillah korunur.
Müminlerin bağışlanması ve kafirlerin kahrolmaları için Nuh suresinin 26-27. ayetleri çokça
okunmalıdır.

Nuh Suresi Hakkında
Mekke’de nazil olmuştur. 28 ayettir. İsmini; surede kıssası anlatılan Hz. Nuh’tan alır. Hem Mushaf tertibine hem de iniş sırasına göre 71. suredir.

Hz. Nuh’un uzun yıllar ısrarla yaptığı tebliğ, verdiği mücâdele ve kavminin buna inkar, yalanlama ve büyük bir vurdumduymazlıkla mukabele etmesini dikkat çekici bir üslupla anlatır. Putperestliğin temellerine temas eder. Hz. Nuh’un duasıyla, o inatçı azgın kavmin helaki ibretli bir vesika halinde bu surede gözler önüne serilir.

Nuh Suresi Oku

Daha Fazla: Tesirli Dualar
 
Üst