Cadıların Ana Malzemeleri

Forum Yönetimi
Yönetici
cadilar-bayrami-korkunc-ghastful-urpertici-korkunc-gercekci-canavar-maskesi-masquerade-malzeme...jpg

Cadılık zanaatinde, olmazsa olmaz diyebileceğimiz malzemeler vardır. Öncelikler herbal, floral veya münzevi ne tür bir cadı veya küçük cadı olursanız olun, biraz bile olsa bitkileri ve çiçekleri tanımalısınız. Eğer bu yolda yürümek istiyorsanız bugün sizler için hazırladığım bu makale oldukça işe yarayacaktır…

Küçük Şişeler

Bu şişeler sizler için, kullanışlı olacaktır. Öncelik olarak şişelere ileride tütsü yapabileceğiniz veya ritüel zamanında kullanacağınız kuru bitkileri, tohumları koyabilirsiniz. Ayrıca kendiniz için hazırladığınız siyah tuzu muhafaza edebilirsiniz..

Siyah Tuz Yapımı

Oldukça pratik olan bu tarifi bilmiyorsanız hemen öğrenin. Bir süre sonra modern cadılar için, bu tuzun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız…

Boline

Hançere benzeyen bir bıçak türüdür. Ot kesmekte çok işe yarar. Ama size tavsiyem ucunun fazla keskin olmaması sizler için daha iyi olacaktır…

Gümüş Kadeh
İsminin böyle olduğuna bakmayın. Gümüş olmak zorunda değil ama o renk olmak zorunda. Pagan, cadı bayramlarında, ritüellerde ve sunaklarda çoğunlukla ihtiyacımız olur…

Kazan

Buradan küçük cadılara sesleniyorum. Kazan yapabilme yeteneğiniz varsa mutlaka kendi emeğinizle yapmanızı tavsiye ederim. Hatta çok fazla seyahat eden veya doğa ile iç içe olmayı seven bir cadı adayıysanız, ekstra olarak mini boy bir kazanda edinmenizi tavsiye ediyorum…

Kalem

Kalem dediysem sadece sizin kullanacağınız özel bir kalemden bahsediyorum. Bu kalemle rüyalarınızı ve mistik gelişim sürecini yazacaksınız…

Rüya Defteri
Düzenli çalışmada ve meditasyonda rüyalarınızın artık lucid ve haberci rüya olduğunu göreceksiniz. Ne kadar saçma bir şey görmüş olursanız olun, rüyalarınızı not etmeyi unutmayın…

Gölgeler Kitabı

Kulağa fantastik gelse bile, kendimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki ,gerçekten çok faydası var. Numeroloji çalışmaları , meditasyon, siğiller ve semboller, hayalleriniz, hedefleriniz bu kitabın yazarı sizsiniz. Çok özel veya pahalı bir defter olmasına gerek yok. İnanın bana o defter, sizlerin yazdıkları ile yolunu çizecektir…

Doğal Taşlar

Çakra tıkanıklığı ve meditasyonda odaklanma problemi yaşayanlar için ,doğal taş önemlidir. Cadılar içinde önemli olan bu taşlar, ritüel ve altarda sıklıkla karşımıza çıkar. En az bir tane doğal taşınızın olmasını tavsiye ediyorum…

Minik Tanrı ve Tanrıça Heykelleri

Zaten bu tarz heykellere sahip ve kullanıyorsanız ,siz zaten bir cadısınız. Pagan bayramlarının ve sunağın vazgeçilmezi olan objeler, her cadının evinde vardır …

Daha birçok özel obje mevcuttur. Ama benim evimde olanlar ve bence bir cadının ilk etapta, edinmesi gereken malzemeler bu yöndedir. Zanaat içerisine girdikçe , hangi malzemeye ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlayacaksınız…