BEŞ SENE CİNLERLE BOĞUŞTUK +18

Forum Yönetimi
Yönetici
Mesajlar
69
Tepkime puanı
0
Puanları
8
indir.jpg

Hikayenin sahibi “nikyokki v2” nickli İnci Sözlük yazarıdır.

Hikayenin çıkış zamanı: 11/11/2011 17:44

• • • • • PART 1 • • • • •

Evet arkadaşlar size belki uzun, belki kısa bir hikaye anlatacağım. Ürkütücü olduğu kadar komik ve aptalca bir serüven aslında bu. Neyse sözü uzatmadan başlayayım. Benim define avcısı bir dedem var amk. Adam 80 yaşında ama hâlâ “oradan buradan define çıkaracağım, şurayı kazalım burayı kazalım.” diye tutturuyor. Zilyon kere başımıza bela aldık onun yüzünden. Babamı sürüklemediği yer kalmadı. Babamın başına gelmeyen kalmadı. Ama hâlâ daha uslanmadı bu buruşuk. Sene 2005 lise 2 ye gidiyorum, tam deli çağımdayım. O zamanlar nokia 6610 mu ve ardı böyle götü oval gelen bi telefon onlardan da var elimde fiyakam o biçim. okulda bu durumuları bilen 1 2 arkadaşım var . gelip taşak yapıyor naber lan define avcısı falan diye gülüp geçiyoruz neyse bi ara annem aradı oğlum eve gel diye neyse izin mizin aldım fırladım gittim eve amına koyim. gitmez olaydım... neyse eve girdim kapıdan amına koyim. dedem medem orda 1 2 tane de adamı var bunun onlarla beraber gidiyor. babam fenalaşmış amına koyim dede noldu diyorum ses yok anne diyorum ne oldu ses yok. kimse bana ne olduğunu anlatmıyor. dedem dedi gel bi konuşalım senle neyse odaya falan girdik. dedem dedi oğlum biz bişiler bulduk ama korunuyormuş babanı da istemsizce oraya soktuk eğer bişi olursa hakkını helal et bana benim yüzümden oldu diyor. ulan ben hiç bi sik anlamıyorum ee noldu yani bitane odaya girince mi fenalaştı diyorum ya dedi olay öyle bildiğin gibi değil. ee diyorum ne peki tamamen anlat yok diyor anlatamam şöyledir böyledir kıvırıyor amına koyim. dede dedim bak babama bişi olursa ne hakkımı helal ederim ne öbür tarafta 2 elim yakanı bırakır. bu da böyle dindar falan ama üç kağıtcının ı amk. full ironik adam.

babamın yanına gittim. adam ölcek amına koyim mayıs ayındayız ama ateşten ölüyor adam. eve hacılar hocalar gelip gidiyor muska falan yapıyorlar pedere ulan diyorum ne oldu amına koyim cin mi çaprtı babamı o ara zaten hatun matun davalarım var kız kanser kafam bi dünya. (daha önce anlatmıştım onu da) bi de babamın bu durumu iyice sarpa sardı amına koyim. neyse bigün dedem toplamış tayfayı dayımı kuzenimi amcamı falan almış 2 3 tane de kendi elemanı. bizim bahçe var kocaman amk bahçe dediğim dağın yamacı. dedi kazmaya gidiyoruz. ya dede dedim bak ben okuyorum kuzen okuyor dayım evli barklı adam orda bi gören olcak sikecekler belamızı yok dedi jandarmada bu işin içinde onlardan da var işin içinde falandı filandı kazmaya götürdü bizi daha önce kazmış oldukları yere girdik. orda 6 7 bağ evi var koyuncular falan orda kalıyor işte 500 600 tane hayvan var onlara bakan aileler çobanlar oralarda kalıyor. bitanesinin evinin tuvalet borusu patlamış o ara boru döşenirken adam farkediyor yolu ulan 3 metre kazmışlar boru döşemek için döşemişler tuvalet çökmüş. altta oda var yani işte dedemi falan armaışlar demişler dede böyle böyle nedir bu dedemler falan gitmişler bakmışlar bildiğin oda amına koyim. ben de gördüm yani oda olduğuna bizzat şahit oldum. komple kazdılar orayı. ın dağında kim ne sik dicek amına koyim daha önce orada yaşayan aile biliyormuş durumu ama kimseye diyememişler korkudan kaçıp gitmişler bizimkiler onlara ulaştı falan konuştular ettiler orda önceden kalanlar demiş ki "dede bak orda cinler minler var korunuyor orası o yüzden girmeyin oraya" ulan dedem cinden daha cin adam .

öyle tanımlar kendini ki yaptıüı üçkağıtcılıkları anlatsam hak verirsiniz. dedem gitmiş 2 - 3 hoca bulmuş gelmiş ama becerememişler. neyse şimdi size bi kaç not vereyim defineler korunur. ister inanın ister inanmayın hayvanlar ya da cinler korur defineleri eski insanlar falan hep büyü müyü yaparlarmış amına koyim saklarlrken. bi de çıkan malzemenin hangi döneme ait olduğu çok önemlidir. lidyalılar ve greeklerden bi malzeme çıkardınız mı istanbuldan 100 200 tane daire satın alın kendinize. ki ege nin kıyı kesimlerde full time bunlardan dolu amına koyim neyse ben odayı gördüm zaten tırstım amına koyim kocaman bi kapısı var. düşünün lan yerin altında oda var ve kapı var lan . biz indik kazılan yere bekliyoruz kapıyı açacak göt yok amına koyim kimsede. kapıda da yarak yarak yazılar var. hayatımda görmediğim şekiller var kapıda yükseliliği 3 metre genişliği 2 metre bi kapı. sadece kapıyı çıkarıp satsan 3 4 trilyon para amına koyim kapıyı açtıktan sonradan gideceiğin bi 100 metre yol var . koridor yani orası ışık tutunca koridoru görüyorsun şimdi arkadaşlar sonradan araştırıp edindiğim bilgilere göre defineyi koruyan varlıklar var. yılanlar ve akrepler koruyorsa kesinlikle tuzaklıdır amına koyim. bi keresinde canlı canlı gördüm bahçede çıkarmışlar yine bitane sandık gibi ufak bir kutu 2 tane yılan sarılmış kutuya amına koyin hadi götün yiyorsa elle bakalım o kutuyu sen. neyse babamın neden bu hale geldiini hafiften anlamaya başladım ben amına koyim. belli babamı kapının ardına sürüklemişler yaraklara gelmiş bizim peder. 1 2 adım gitmiş çıkmış hemen ayıkmış durumu. babam öyle sık sık konuşan bi tip değildir. hatta taşak yağarız baba bildiğin kelime sayısı kaç falan diye lüzumsuz konuşmaz amına koyim adam. ulan o adam gitti yerine 2 3 kelime bilen adam geldi önceden 20 30 kelime kullanırdı şimdi 2 3 kelime kullanıyor. günaydın, karnım acıktı, teşekkürler, iyi geceler. bu kadar amına koyim adam bu hale geldi. olaylar kafamda hafif hafif şekilleniyor tabi benim. ulan diyorum ya bize de bişey olursa ağzımız götümüz yamulrsa ordan çıktıktan sonra hatta bırak çıkmayı oraya girnce ölmeyeceğimiz ne malum ? bi de içerde bişeyler olduğu kesin amına koyim. 50 60 kere makineyle tarattırdılar bu makinelerde direk içerde mal var mı diye göstermiyor .

içerde bi gaz mesela o gazı görüp gösteriyor artık doğalgaz mı olur sıkışan hava mı olur ne olursa ona göre ayarlıyorlar belli noktaları işaretliyorlar. dede dedim kapının ardında ne var ? valla ben de bilmiyorum oğlum ama içersi dolu dedi. ee o zaman sen gir 80 yaşında adamsın zaten yarı ölü sayılırsın içerden çıkamazsan öldüğünü anlar gömeriz mezar parsaıda vermeyiz hem , definelerle gömeriz seni dedim bi güldük baya orda dalga geçme falan dedi. arada 2 hafta geçti ama hala kapıdaki yazılar hakkında 1 tek fikrimiz yok gidip sadece bakıyoruz oraya ve kapıyı inceliyorunuz 2 hafta boyunca her buluşmaya gittim ama 1 defa dokunmadım kapıya korkudan amına koyim Aradan zaman geçiyor ama hala ne olduğu hakkında bi fikrimiz yok tabi ben sadece kapıya bakmak için gidiyorum bi de babama ne olduğunu tamamen anlamak için... Dedemlerin ekipten biri ankarada bi tanıdığnı aradı. adam eski yazlar bilimcisimiymiş neymiş eski antik yazılar hakkında çok şy biliyormuş falandı filandı neyse adamı zor bela ikna edip getirttiler 1 gün dedemlerde misafir olarak kaldı adam. ertesi gün ben de gittim buluşmaya indik abi kazılan yere . o arada önceden o evde kalan adam aradı. adamın eşine musallat olmuşlar daha önce bu evi satmayacaksanız , bu evden gitmeyeceksiniz diye. kadın harbi harbi duyuyormuş en son kafayı yeme noktasına gelmiş ne olursa olsun diyip bırakıp gitmişler evi. 1 sene sonra da kadın vefat etmiş zaten ben onu duyunca bi kendimden geçtim amına koyim yok artık lan dedim olamaz hani ben siksen inmem bidaha o kuyuya dedim. korkudan bi sigara yaktım o an. sonra tabi tokadı yedik deden sen daha 16 yaşındasın sigaramı içiyosun bilmem ne . dayım sakinleştiriyor baba elleme kafa gitti onun şuan kendinde değil o falan diye ben bildiğiniz cozuttum amına koyim. hani yılan değil aslan değil fil değil cin lan. bildiğiniz cin amına koyim vursan vuramaassın tutsan tutamazsın üff yapar yamulursun öyle bişey yani. hiç şansın yok .

%0 amk herneyse sigarayı içtim biraz da olsa kendime geldim ben. adam biraz biraz çözmüş olayı falan onun dalgasını yapıyorlar orda işte. kuzenim tir tir titriyor ama bana belli etmemeye çalışıyor. dayım desen sikimsonik bir ifade ile dedeme bakıyor (yarrağı yedik ya neyse ifadesi) dedem hala içerdeki şeylerin peşinde amına koyim. içimden diyorum ulan ayakta duramıyorsun gebercen gitcen %91in ölmüş hala daha hazine diyosun nasıl bi insansın yaaa babam senin yüzünden o halde ama sen hala burasın eski bir yahudi klisesi mi ne öyle bi sik dedi adam. klise yada böyle o zamanın din yayan insanlarının kullandığı tapınak , klise , ev bark falan işte yaa. o adam orada takılıyormuş ibadet etmek isteyenler oraya geliyormuş. her girdiğinde kuyuya 1 altın bırakıyormuş. yakını ölen insanlar yakını gömerken sevdiği bi kaç eşyayı ve parasını onla gömüp parasının bir kısmını oraya bağışlıyormuş. o tarz şeyler yazıyormuş yani bildiğiniz ibadet yeri . o kapıda oraya girmek için tek engel amına koyim. adam dedi bunu açmak zor . açarsak ne olacağı belli değil. 4 kişi girersiniz 1 kişi çıkarsınz belki kimse çıkamaz. çıkan sakat çıkar belki içeri giren kafayı yer herkesi öldürür hiç belli olmaz. bunu iyi bilen bir hocaya büyücüye artık bu işten anlayan kim varsa ona sorcaksınız dedi. ben sadece bilmediğiniz yazılarda bilmem nelerde yardım ederim falan diyip çekildi kenara adam böyle diyince iyice afaladık. napıcaz napıcaz derken dedem dedi neyse madem burayı sallayalım 2 3 yer daha var oralara bakalım iyi dedik oralara doğru yola koyulduk. zaten kazmışlar oraları hep. yukarı tarafta kömür madeni var. çakmasın millet diye kömür madeni dinamit pattlığı an bizimkilerde patlatıyormuş sert kayalar falan var onları kırıp yol açmak için asdasdajsdas kafaya bak amk. neyse bi tane yere gitti başladık kazmaya . kaz kaz bitmiyor lan arada bana falan veriyorlar küreği kaz lan sende gençin enerjiksindir diye ulan ben hayatımda kazma tutmamışm ne anlarım biri bağırdı arkadan "komtanımmmmmmmmmmmm" diye. dedem eskiden komutanmış rütbe vermeyeyim şimdi.

herkes komutanım der ona bi gittik oraya bitane delik var kocaman ışığı tuttuk yol var lan bildiğin. la bu yol nereye gidyo flan diye tartışıyoruz. bitane zeki bi piç vardı 30 40 yaşında adam baya baya define avcısı amk aşmış artık hani biliyor bütün piçlikleri. dedi bu yolla ibadethane birleşiyor burda yol varsa eğer ilerde kazdığımı yere çıkar bu muhtemelen orda da giriş vardır kapı yoksa ordan gireriz dedi apar topar topladık malzemeleri 8 9 kişiyiz birileri orda yemek memek hazırlıyor geberdik açlıktan sabah gelmişiz saaat olmuş öğlen 2 3 pazar günü bi de dışarı çıkacak falan ama 1 2 aydır feda ediyorum hafta sonlarımı. şaka bi yana ben de umut bağladım amına koyim hani çıkarsa trilyoneriz diye babamı falan unuttum düşün o derece gözümü para bürüdü lan. atladım ben direk kuyuya kuzenle beraber kazıyoruz kaz Allah kaz kaz Allah kaz 3 4 metre oldu hala kazıyoruz kocaman bi kaya çıktı. dediler bunu kırmak lazım ama haftaya anca olur o iş. bi an atladım neden ki kıralım işte bitane kaya değil mi bu dedim. güldüler bana amk. ehehehe komutan senin torunda hevesli baksana hemen yapalım edelim diyor falan dediler. anlattılar işte olum kömür madeni var onlar dinamiti ateşlesin bizde ateşliyoruz orda adamımız var dinamit patlayınca bizimkide patlıyor.

yankı yapıyormuş gibi ses geliyor ayıkan olmuyor dediler oha dedim zekaya bak amına koyim içimden diyorum bu adam ticarete falan atılsa kesin köşeydi adam neyi hesaplamış . gelmiş burda define arıyor ama o da haklı bi anda 2 3 trilyon para kaldırmak var bi de ayda 1500 lira alıp sbah 8 akşam 5 çalışmak var ben muhabbete kulak misafiri oluyorum arada. işte daha önce çıkaranlardan mevzular anlatılıyo onları konuşuyorlar bizim sülalede çıkaran varmış ben yeni yeni öğreniyorum onları. amk erzurum gibi köyde yaşayan çobanlık yaşayan bi kaç akrabamın istanbulda 10ar katlı 3 apartmanı var sonradan kafaya dank ediyor tüm bu olanlar ve dedeme tam gaz destek veriyorum. bu arada babam yavaş yavaş düzeliyor. hocalar şunlar bunlar adam yavaştan kendine geliyor ama yemin etmiş b daha asla dedemle işemeye gitmeyeceğine bana kızıyor falan gitmiceksin bilmem ne diye. ben zaten hiç bi sike inanmam baba diyorum bişi olmaz bak diyor bana ne oldu geberiyordum falan la diyorum bişi olmaz dur hele bi yaaaa neyse babayı falan hallediyoruz bi şekil yine hafta sonları kaçıştayım ben bunların yanına. kazmalar devam ediyor tabi. en son kazdığımız yerden bi kapı daha çıkıyor herneyse kapıyı görünce öteki adamı arıyoruz işte em küm ediyor bu sefer resmini çekip yollayın diyor dedemin lafını aynen iletiyorum "ulan ganını siktimin gavatı resmi çek yolla diyonda internet üzerinden nasıl yollayak bunu sana . polis molis hiç mi gafan basmıyor senin ırkını siktimin gavatı yarın geliyosun biletini aldı ben" dedi ve kapattı. adam ertesi gün geldi lan ahahaha neyse işte o gn ben yoktum akşına yetişebildim onlara karayoluna kadar taksiyle gittim ordan sonra dolmuşa binip köye indim 2 kilometre yürüdüm tek başıma amına koyim dağa kadar. hava karanlık bi de gtüm yusuf yusuf ordaki olaylar aklıma geliyor insanmasamda korkuyorum ister istemez.

neyse varıyorum bunların yanına ben. 2 tane adam gelmiş bitanesi hoca gibi bişey dua mua ediyor falan sikko sikko işler yapıyor bitaneside orda bişiler yazmaya uğraşıyor tamam dedi girin. abartısız 15 saniye herkes susup adama baktı. ee tamam dedi girin . bunları takın önce dedi . muska gibi bişiydi. ben girmem dedim dayım bende girmem dedi. dedem hemen atladı amk. ön sırada ben gircem dedim 2 3 tane daha adamı ben de gircem falan dedi. kapı o kadar eski ki dokunsan puflucak lan öyle böyle değil. üzrindeki yazılar falan ürkütüyor zaten adamı bunlar giydiler kafaya kaskları ışıklı mışıklı madenci gibi. o koridora girecekler oda moda var mı diye bakacaklar itşe. neyse universtede yurtta kalanlar bilirler dolabın kilidini unuttun mu kilidi kırmak için böyle makas gibi bi alet vardı kilidi kesiyordu kocaman bi makas amk demir kesme makası diyim artık adını bilmiyorum. ondn var işte kapıyının demirlerini kesip aradan girecekler. kapıyı ittirsin falan kumlar çökecek tepene o yüzden ittirmemek en iyisi orayı keseriz aradan geçeriz dediler. beyler yemin ediyorum 6 kişi 3 4 cm kalınlıkta olan demiri kesemedi en son makasın yayı bozuldu. herkes bi dondu kaldı noluyo lan falan diye. yedek makası çıkardılar sağlam mı falan diye denemek için orda 1 2 demir bişi kestiler çalışıyor bu dediler. Kapıya götürdüler. kaç kişi geldiyse kesemedi kapının demirini . makas bozuldu yine. yarrağı avuçlaya avuçlaya evlere dağıldık. nasıl keseriz nasıl gireriz diye hesaplama yapıyor herkes dinamitle uçuralım fikirleri dönüyor tabi ortalıkta.

herkesten bi fikir her kafadan bi ses çıkıyor ne yapsak ne etsek diye. en sonunda dinamitte karar kıldılar. kömür madenini beklemeye başladık artık. O ne zaman gömerse dinamiti biz de gömecez. bi ihtimal açılırsa gireriz . hadi bakalım bismillah dediler ve beklemeye geçtik mangalı falan yaktık. hani pikniğe gelmişiz havası. dinlamit patlatılacağız zaman o moda giriyorlarmış ahsdajksdas beklenen patlama geldi tabi. bizimkilerde hemen gömdüler dinamiti . baya bi açıldıktan sonra patlattılar ama fıs. kapı hala duruyor amına koyim. herkes şok geçirdi lan. dinamit bile açamadı kapıyı bi de patlamanın etkisinle 2 metre kadar dha çukur oluşmuş. içeri giriyoruz kapı yukarda kalıyor. bi de orayı doldurmakla uğraştık o gün aradan bi hafta geçti okuldan çıktım cuma günü. eve geldim dedem falan bize gelmiş. bıdı bıdı bişiler konuşuyorlar mutfakta babamla. tam gircektim baba müsade et dedi. iyi dedim nasılsa öğrenirim ben bi şekilde lan diye geçtim odama bilgisayarı metalika dinliyorum. dedem geldi sonra odaya kapat şunu olum dedi falan kapattım oturduk işte. dedi bundan sonra sen gelme. neden ya dedim. söylemedi o da bişi gelme işte büyük sözü dinle dedi. ulan içim içimi yiyor ama bişeyde soramıyorum sonra üstüne gidince kızıp dövüyor ipne ciddi ciddi beni götürmüyorlar artık sıkıntıdan patlıcam evde. zaten ne zamandır haftasonlarını ve arkadaşları boşladığım için etkinliklerede çağırmıyorlar nasıl olsa gitmiyorum diye iyice pert oldum lan. neyse okula falan gidip geliyor yine. bizim okuldan bi ipne vardı böyle piç herkesi tanır. la dedi gel sana bişi anlatcam. dedi böyle böyle kazı yapıyorlarmış mafya musallat olmuş ellerinden almışlar mıntıkayı. senin dede falan yapıyordu kazı o taraflarda işi varsa bıraksın bak bu adamalar pistir siker sularlar. dınnnnkkkk kafada ampul yandı benim.

renk vermedim çocuğun yanında tabi. valla bilmiyorum ya bizimkiler pek orda değil dedim ehehe diyip ayrıldım yanından. eve gidince ilk iş dayımı aramak oldu. dayı dedim böyle böyleymiş. aynen dedi sorma başa gelen çekilir ne yapalım adamlara vericez artık orayı. aradan zaman geçti 4 5 gün bizim dede tatlıya bağlamış olayı adamlarla anlaşmışlar. arazi bizim aramiz. ki benim dede de eski toprak amına koyim ham yapılan lokma değil mafyaysa biz de aşiretiz ayağına girmiş. öyle böyle derken yine gittik biz kazıya . bu sefer etrafı baya bi geniştletmişler dikkat çekmesin diye traktörler gelmiş adamlar 100 200 tane fidan. ağaç dikiyoruz ayalakları yapıyorlar ama kapıyı açacaklar ulan o mafya dedikleri adamıda tanıyorum öyle ahım şahım bi adam değil yani. onun bunun yancısı işte ondan büyükleride var . herneyse bizi görünce kuzenle beraber. sizin ne işiniz var burda koçum okulunuz yok mu dedi. sokayım okula yaa şurdan para çıksın kendi okulumu yaptırır okurum dedi bizim kuzen. güldük eğlendik falan. arazi sizinmiş deden satmıyor bize dedi. 3 trilyon verdik yine de hayır dedi deden bize dedi adam. ulan dedim bu arazi 3 trilyon ediyorsa kesin burda 30 40 trilyonluk mal var amına koyim. içinden geçiyiryorum tabi bunları. neyse bu mafya takılan abiler dışardan adam getirmişler. böyle büyücü desem büyücü değil hoca desem hoca değil çok sikko bi adam amk değişik bi tipi var zaten yarak gibi türkçe konuşuyor. adamlar dedi komutan yarın giriypruz buraya çıkanları pay ederiz ama sana toprak için para vermeyiz bak anlaşma anlaşmadır sende tanıyosun bizi bizde tanıyoruz seni. dedem atarlandı "ulan hem geliyorsunuz ortak oluyorsunuz biz istemediğimiz halde hemde pay istiyrsnuz" öyle diyince adamda atarlandı. dayım dedi burası ipsiz sapsız yer bi telefona bakar jandarma. sonra siki tutarsınız hiç kan çıkarmayada gerek kalmaz hepiniz girersiniz içeri dedi. istemeye istemeye ortak olduk adamlarla. aslında bi bakıma iyi oldu. kişi başına düşen iş azaldı lan. kazı yapmaktan ellerim su topluyordu anasını siktimin yerinde Gün geldi çattı. elim ayağım titiriyor amına koyayım. Traktörde bi ton adamız. bi ton fidan var amele var ırgat var. onlar dikim yaparken biz sallanacağız aşşağı. Dede dedim bende girecem . yok dedi olmaz . hayır dedim ya bende girecem. neyse 40 dakika sonra geldik mekana. o hoca kılıklık yarak kafalı bişeyler yaptı etti sonra kapıya bir balyoz attılar kapı açıldı. hepimiz dumur olduk. kaç kere uğraştık dinamit koyduk patlamadı açılmadı. ama adam 2 okudu üfledi açıldı. Şimdi size kendi gözümden gördüklerimi anlatıcam 200 300 metrelik bir yol gördüm. O an nasıl cesaret ettiysem girerken kapıyı ittirmek için dokundum kapıya. Adımı attım karanlıkan bi sik gözükmüyor. Kaskın ışığını aç dediler. Bir açtım ışığı... Bildiğiniz bir hol var . ilerledikçe 3 5 oda çıkıyor . odalarda kapı var kapılar kilitli gibi açılmıyor. yürüdük baya bi. Buz gibi içerisi ama donuyordum lan. Bi anda önden bi ses geldi " çıkartın beni , nolur çıkartın beni. abi çıkart beni " korkudan bi anda dışarı fırladı herkes. adam yere yattı nasıl tepiniyor. "abi sokmayın beni oraya. nolur sokmayın beni oraya." ulan diyor ne oldu ne gördün "yapma abi yapma" diyo. şaka maka adamı kimse sikine takmadı yine atladılar. adam ne gördü merak ediyoruz bidaha girdik kuyuya. 7 kişi girdik ben 5. sıradayım arkamda 2 kişi var. abartmıyorum fıss fısss sesler geliyor kulağıma. ulan dedim böcektir bişeydir . en önde hoca var tabi dua ede ede ilerliyoruz. Allahüekber diye bi ses geldi. durduk.

• • • • • PART 2 • • • • •

Yan yana 2 3 kişi anca durabileceğin genişlikte bir koridordayız. Ben de arkadan kafamı falan uzattım ne oluyor lan diye. Bir tane giriş kapısı var orayı açıcaz hoca okuyor ediyor. yabancı adam bişiler okuyor ediyor açıyorum dedi dua edin bilidğiniz herşeyi okuyun falan işedim işicem o derece abi kapıyı bir açtık aşağı dorğu bir yol iniyor. inelim mi inmeyelim mi diye konuşuyorlar. inelim dediler indik ettik. daha önce kazı yapılan bir yere çıktık şaka gibi. arsenal diye adlandırmışlar orayı. daha önceden insanları zindana attıkları yer . zindana çıktık bildiğiniz. devlette oraları bulmuş daha önceden çevirmiş etrafnı falan turistik yer olun diye ama götü yememiş kimsenin oradaki labiretlenlere girmeye. bi de ip vardı 200 metrelik en arkadaki ipi tutuyor. kaybolmayalım diye ne olur ne olmaz. labirent gibi bişey çıktı . oralarda dolnıyoruz altın arıyoruz lan bildiğiniz. 2 3 tane oda gördük. açmaya çalıştık açılmadı. abi ben bişey gördüm ama nasıl anlatayım bilemiyrum ya böyle dede gibi bişey amına koyim hoca zaten euizbillahi falan dedi ben gittim orda. yürüyün çabuk çabuk dediler. 8 dakikada gittiğimiz yolu korkudan 1 dakikada geri çıktık. beni çıkarın çıkarın diye bağıran adam bayılmış. son girdiğimizde yanımızda olan 1 2 kişi işemiş donuna abidiyi zaptiyi kaybetmişler ben sigarayı yakıcam diye parmağımı yakmışım iyice koptuk yani. adam dedi buraya daha sağlam girmemiz lazım balyozu falan alırız odaları açarız yarın gelelim bidaha. iyi dedik bize diyor sizin aile çok cesaretli komutan valla gençler zehir gibi diyor. o gece hiç uyuyamadım . saçma sapan rüyalar görüyorum durduk yere terliyorum. annem ayıkmış biraz olayı oğlum gitmedi dedi yalvarıyor ama bana gitme diye. normalde annem benden bişey rica etsin saniyesinde tamam derim. asla üzmem onu. ulan ne oldu bilmiyorum kadına ne dediysem 1 ay konuşmadı benle. herneyse ertesi gün balyozları falan aldık girdik orya. ameleler fidan dikiyor biz içerdeyiz. diğer elemanı hastaneye almışlar adam uçmuş amk. daha önce gördüğümüz o kapıları açıcaz. gittik bitane kapıyı zor bela açtık . zaten hergün havalandırıyorlar oraları yoksa imkanı yok giremessin zehirlenirsin gazlardan. neyse bi kapıyı açtık abi yemin ediyorum 3 tane küp, 1 tane sandık, 6 7 tane kadeh bir sepet gibi birşey vardı gördüğüm. hoca tam bişey diyorduki bu mafyamsı adamın 2 tane elemanı atlamaz mı. biri küpü aldı abi dedi çıkaralım bunu dolu bu abi ver balyozu kırayım abi ver diyo lan biz anlamsız anlamsız adama bakıyoruz. abi diyor ver hadi kırayım. dedi lan bırak onu hepsini bir çıkarırız. adam kafayı yedi :s vercesin lan onu diyo balyozu ver senin kitabını sikerim Allah kitap saydırıyor. daha 22 23 yaşında kekonın teki kafayı yedi adam. yattı oraya benimmmmmm hepsiii benim diye bağırıyor. ulan adamı çıkaramadım ordan bize saldırıyor. kapıdan çıktık adam normale döndü. bi sigara verin bana başım ağrıyor dedi hasıra uzandı uyudu . o psikopat mafya babası aldı sopayı girişecekti ona hoca geldi dedi onu dürtüyürlar rahatsız ediyorlar sakın karışma orda kafayı yedirttiler ona bak dedi buraya gireriz ama çıkacağımız belli değil yapma etme bırakalım diyor yok diyor illa girip çıkaracaz onları ordan ulan ben ki cinlere perilere Allaha kitaba inanmayan adam nasıl tırsıyorum ama öyle böyle değil. hayatımda gördüğüm en büyük dönüm noktası benin için. hani Allah’a inanayım dua edeym korunayım diyorum bi tarafımda diyor ki olum bunlar senin oraya girmemen için uydurulmuş efsaneler. sürekli ikilemdeyim. ama herkese bişi oluyor içerdeyken millet kafayı yiyor ben sesler duyuyorum nedense hocalara bi sik olmuyor nasıl iş lan bu diyorum dua edince geçiyor mu diyorum iyice sıyırdım sıyırcam okuş sabah 8 de başlıyor 2 de bitiyor 3 te yolunu tutuyorum kazının. haftanın 3 günü kazıdayım. okulda adım çıkmış hayalete. hocalar sıkıştırıyor olum sen asosyalmısın bak tedavisi var arkadaş edin bilmem ne ne ayaklar çeviriyorsun diye kız arkadaşın mı yok bunalımda mısın evdekileri çağırıp konuşuyorlar . oğlunuz depresyonda mı ? sınıftakı arkadasşlarına olumsuz örnek oluşturabilir bu yüzen uzaklaştırabliri tedavi edilsin falan diye. ben kime ne anlatayım sınfıta lan ? " eheheh biz kazıya gidiyoruz işte mafyayla kazı yapıyoruz altın çıkarcaz " mı diyim. sessiz sessiz oturuyorum sınfıta. böyle geçip gidiyor zaman derken yine kazı günü geldi. gittik işte gene ovaya tepeye jandarma bekliyor dedim evyahhhhh yarrağın hasını yedik bu sefer neyse vardık oraya. ırgatlar falan orda ağa dikimle uğraşıyor. komutan geldi bu ne ya dedi burda çukur var falan kapı var orda dedi bizim mafya kılıklı sik kafalı komutanım nasılsın falan girdiler muhabbete zaten tanıyorlar birbirlerini amk o ona rüşvet veriyor o göz yumuyor belli yoksa hepimizi ayakta siker doldururdu arabaya. ya dedi orası depo işte fidanları falan koyuyoruz cart curt. aklı sıra dedeme göz dağı vercek hani bunlar da bizden o yüzden akıllı ol bi telefonla bitersin dye. biz tabi ayıktık durumu . bi de bunlar çıktı başımıza amk. bu taraflarda çok oluyor böyle şeyler yaa falan dedi bulursanız bize de haber verin eheheh devletten kaçırmanın cezası büyük biliyosunuz dedi biz dumur olduk amk. mafya abi geldi işte nutuk atıyor ehehe işte bunlar bizden şöyle böyle sıkıyor tırıvırı amına koyim. jandarma lan bu sen kimsin? istese orda kafanı ezer senin böcek gibi kime hava yapıyon. O gün tam takım gelmiş herkes ama. maskeler balyozlar çekiçler kazmalar falan filan sanırsın ruslar nükleer santral kuruyor biz de yakıt çubuğu takmaya ineceğiz oraya. öyle bi ortam var. girdik içeriye yine biz. hocalarda az gahpe çocuğu değil heee günlük 300 lira para alıyorlarmış ayrıca bişi mişi çıkarsa 200 300 onlarada verilcekmiş. gerçi 20 30 trilyonluk mal çıktıntak sonra koymaz adama amına koyim. 200 300 nedir ciklet parası. hepimizin hayal dünyası 2 ay içinde sınırladı zorladı tabi . o paranın hayalini kuruyor herkes aga içeri bi girdik bir de ne göreyim amına koyim. kapı yok. lan geçen gün adamı girip mafya babasına artislik yaptığı o odanın kapısı yok. baya bildiğiniz yok. herşey aynı duruyor yanındaki ve çaprazdaki kapı duruyor ama ordaki kapı yok lan . bildiğiniz yok amk. ben başladım zikir çekmeye annennnn evdemiiiiii annennn evdemiii yarrağıı yedikkkk falan filan diye. adam diyodki komutanım bak geldysen doğruyu söyle kapı yok. dedem diyo sen geldiysen söyle asıl nabtınız çıkardınız mı diyo. ulan ortada mal yok bişi yok kapıda yok nereye gitti bu kapı diyoruz neyse öteki kapıyı açalım dediler. kapıyı açamadık. açılmıyor. çaprazdakini deneyelim dedik zor bela delik açtık 1 insan boyu kadar ışık tutuyruz 2 tane mezar vardı lan ibretlik bi görüntü vardı girelim mi edelim mi falan hoca dediki dua edin. böyle türbeler falan hiç mi gitmediniz dedi. dua edin dedi öyle girin. sen girmicen mi dediler. yok dedi ben o kadar ileri gidemem. ulan adam öyle diyince herkes bi afalladı tırstı. ilk dedem girdi lan içeri ahahah mafya çakması (çakma rolex dicem artık adama anlayın) diyo ki "dede sen gir 80 yaşındasın zaten yaşayacağını yaşamassın ölürsen deliği kapatır çıkarız bidahada girmeyiz" o an ortamı yumuşattı biraz ama psikolojik olarak korkudan güldük eheheheheheh mehehehehehe ananı sikeyim o ne lan modundayız. hem gülüyoruz hem tetikteyiz. 4. ben girdim içeri. 2 tane mezar biri kerpiç gibi değişik bişey dokunuyorsun ufalanıyor taş diğer boyanmış böyle ışıkta seçemedim karanlık bide mavi yeşil tarzı bi renk. etrafa bakıyoralr bıraktıkları bişi var mı diye. "çıkın" dedi biri. iyi tamam dedim amk . tam çıkacak nereye korktun mu dediler abi çıkın demediniz mi dedim. herkes birbirine bakıyor. kimse öyle bişi dememiş amk. neyse bozuntuya vermedim deli zannetmesinler diye beni bekliyom orda. biri durdu durdu. tamam madem gidelim dedi. ulan ne oluyoruz amına koyim herkes ona bakıyo bu sefer. biri dedi abi burda bişiler oluyor çıkalım hocya dedik böyle böyle görünmüşlerdir size dedi. şimdi şöyle bi durum var. rivayetlere göre böyle türbe ve yatır tarzı yerlerin üzerinde ya da yanında kalan aileler olduğu zaman bu türbedeki ve yatırdaki dedeler rahatsız oluyormuş ve gelip görünüyormuş. kötü niyet kesinlikle yokmuş bi çok kişi ve kaynak söylüyor bunu isteyen araştırsın. benim duyduğum gerçekmiş amına koyim apar topar çıktık zaten. 2 ay oldu ve hala elimiz bomboş ne bir altın var var ne bir demir hiç bi sik yok yarak gibi avuçluyoruz götü sürekli. Şimdi işin en garip tarafları başlıyor tabi. kısa kısa notlar vereceğim bazen. Şimdi 1 2 tane vereyim. bir insana cin min musallat olduğunda istemsiz hareketler yapabiliyormuşsun mesela onların istediği yere doğru yürüyorsn ama neden yürüdüğün hakkında fikrin yok. misal sana dediler gel kuyu başına. kuyuya kadar yürüyorsun ve gidene kadar hiç bişey hatırlamıyorsun kuyuya geldin mi ne oluyor lan neden burdayım diyorsun yarı uyanık yarı uykulu moddasın. ulan ben 2 ay boyunca okulda öyleymişim. sınıfa giriyormuşum falan soru soruyorlarmış bilmem ne saçma sapan cevaplar veriyormuşum durduk yere terliyormuşum ama kazı alanına gidip oralarda takılınca herşey günlük güneşlik hiç bi sorun yok. bunları sonradan öğrendim tabi ben. 3. ayın ilk haftası olmuş. kazıya başladıktan 3 ay sonra teeeee zamana bak. çakma rolexlin tafyasıyla kanka olmuşuz , okulda bişi olursa ara gibelim falan muhabbetleri oluyor bilmem nee baya bildiğin girdik o işe. benim hiç bişey gibimde değil amk sadece oradaki paralar ve altınlar önemli diyorum 1 tane küp çıksa içinden çaktırmadan 1 tane araklasam 400 500 milyar eder. onu saklasama evlenince bozdursam ohoooooo o zamana anasının amı kadar değerli olur falan diye hayal kuruyorum. neyse biz yine gittik mekana. ağaç dikecek yer kalkamamış bişeyler yapsak kabak gibi ortadayız. yukarda maden ocağı var görcekler hemen ispiklicekler hal çare arıyoruz kanallar vardır bilirsiniz. bahçelerde sulama kanalı ayağı vardır. binin biri durdu durdu ya dedi kanal falan çekelim diyoruz dedi ulan kafamıza yattı bi de işçi paralarını falan hep çakma rolex veriyor adam kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyor tabi amcık herif. herneyse 1 2 güne onuda halledip biz tekrar girmeye başladık koridora. gide gele gide gele bi yer bulduk. bitane duvar. yerin 6 7 metre altında dağın yamacında böyle tünel gibi bi yer zaten hani çökme riski şöyle var anca desteği kırarsın çöker öyle az buz fizik biliyoruz amk. ulan duvarı nasıl yapcaz nasıl etcez diye düşünüyoruz. bu arada bağ evndeki adam geldi dedi komutanım benim karı ölüyor yardım et kurbanın olam apar topar gittik bizi içeri almadılar. doktor moktor çağırmılar adam ilaç yazyor ama ilaç falan bahane. hoca girdi içeri sonra. yıldızname falan bi leğene su doldurdu bişiler yazdı etti camdan bakıyoruz çaktırmadan. kadın bas bas bağırıyor ellemeyin girmeyin gidin diye sayıklıyor lan sonra dank etti kafaya bunların tuvaletinin altını kazmıştık orda da kapı vardı diye oraya bakalım diye. hoca falan iniyor bakıyor okuyor üflüyor bişeyler bişeyler 2 3 gün onu açmak için uğraşıyoruz. 100 metre kadar koridor var demiştim daha önce. işte bi de girdiğimiz koridorda duvar bulduk. dedim heralde burası birleşiyor ama o duvardan sonra başka bi yol var ya sağı kazıcaz ya solu kazıcaz. o yüzden buraya girip ne olduğunu öğrenmek şart. dedem evde kalan adamları çıkardı dedi siz gidin köyünüze (bu arada onlarda hemşerimiz koyunları falan bizim yani bizim hayvanlara bakıyorlar) bunlar 1 haftaya toparlanıp zırt gittiler. geldik şimdi kapıyaa... hissizlik nedir bilir misin lan ? böyle bi an gelir kıpırdayamassın ne bileyim hareket edecek mecalin kalmaz uyuşur bedenin hani. o kapıyı da açtılar tamamen. babam aralardan biyerlerde girmiş geçmiş 1 2 adım atmış dönmüş. sonra giblere oturmuş. biz kapıyı tamamen açtık. kırmadan narince. hatta çakma rolex dedi kapıyı sökelim iyi para eder üzerindeki desenler falan deli para eder diye ama şahsen bizim ekibin zütü yemedi . bizim ekip (dedem , ben , kuzen, dayım ve dedemin 2 arkadaşı 1 de hoca) onların ekip 9 kişi. kapıyı açtılar. en önde dedem ve hoca bi de yabancı büyücü kılıklı zibidi. arkada dayım ben kuzen yanımızda da çakma rolex var onun arkasında 2 adamı var ip tutan diğerleri de dışarda ipi salıyor. abi 1 adım bi hissizlik geldi bana. böyle kıpırdayamadım yerimden. kuzene baktım o da durmuş bekliyor. adamlar bize yürüyün flan diyor ama ses böyle uzaktn geliyor hani kafan 10 numarayken tv izlersin ya ses waöyyyyyy vöeyyyyyy vızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzt diye gelir. ya da kısaca bali çektiğinde o sesi duyarsın kulağında aynen öyle bir ses. (balici elemanlar vardı ordan biliyorum amk içici değil satıcıyım) bişey çekiyor kolumdan ama kıpırdayamıyorum lan öyle böyle değil. bak görüyorum duyuyorum koku alabiliyorm nefes alıyorum ama kıpırdayamıyorum heh lan hani karabasan gelir de o duyguyu yaşatır ya aynı öyle. ulan kafamı çeviremiyorum ölcem orda gözümden yaş geliyor ama ellerim oynamıyor. en son gözleri açtığımda hatırladığım tek şey hocanın başımda dua edişiydi. kuzen ağlıyor bi yandan dedem ağlıyor. dayım desen konuşmuyor. bana ne gördün ne duydun diye anlat diyorlar. rolexin bi adamı yığılmış gitmeyin abi diyor kendi kendine konuşuyor herkesin kafa 1 dünya olmuş. hava serin ama tişörtü falan çıkardı sıcak geliyor bana. adamlar ayıkmış zaten sen gelme falan dediler. yok dedim girecem oraya. ya birbirimizi öldürecez ya da sakat kalacaz ama girecem. bian herkes döndü bana baktı. ne diyo lan bu diye. ulan ne dediğimi bi düşündüm de harbiden ne diyorum lan ben dedim. adamlarda tırstı zaten lan. çakma rolex bile hocam zorlayacaksa bırakalım başka yerlere gidelim dedi. valla dedi siz bilirsiniz bana bişey olma ayağına getiriyor am suratlı lale. iyi madem biraz daha deneriz olmazsa çıkar gideriz ne yapalım yapacak bişey yok ettiğimiz masrafı kırışırız falan dedi iyi dedik. ne diyelim. sonunda girdik bidaha orya 1 2 gün sonra. yine aynı tayfa. bu sefer dedim hocanın yanında ben durcam dıbına sokam. ölmek var çarpılmak yok. hocanın dibinde duruyorum adam okuyor bi yandan dedem okuyor. sevap pointleri aynı ama dedem üçkağıtçı ordan kaybediyor yoksa 2 3 kere kuran-ı bitirmiş adam kendisi. girdik gidiyorz abi . bi tane büyükce bir oda gibi bişey vardı herneyse girdi içeriye. yalanım varsa gibsinler 6 tane küp vardı. bildiğiniz küp lan . ama şöyle bi arkaya dönüp baktım hani kafayı yiyen olur mu en önde biziz adam altınları görür giber atar 16 17 yaşında ölür gider miyim diye tırsıyorum amk. aktım herkes sakin kimsede ses seda yok bi delirme belirtisi yok. elime yüzüme baktım herşey normal. 0 altında 0 derece kadar nornal yani. ohhh dedim almanyadan iyi amk . rolex dedi yüklenin. bunlar aldılar küpleri omuzladılar gidiyoruz . işin garip tarafı olaya sevinmeyen biri var ortada. hani çıkartırıyoruz falan birinin orda sevinçten ağlayıp 80 yaşında kalp krizinden ölmesi lazım amk ama tık yok adamda. çıkardık malzemeleri falan. bitanesini kırdılar kum çıktı. diğerlerini de kırıyorlar onlardanda kum çıkıyor. 2 tane kaldı dediler bunlardan da bişey çıkmazsa kapatırız burayı. balyozu bi koydu küpe. balyoz kırıldı lan hasdkjadasd çivisi atmış ön taraftan balyozun ucu düştü bildiğin ibret aldık falan dicemde ben hala inanmakla inanmamak arasındayım. diyorum ulan balyozu çok kullandık çivi oyanmıyşrı son vuruşı yapınca çıkmıştır falan Allah ü ekber bilmem ne saydırıyorlar neyse kırdılar küpü 4 tane heykel 2 tane altın para çıktı ulan dayım bayıldı heyecandan jhaskdjad kuzen falan ağlıyor sevinçten çakma rolexin gözleri açıldı Allahhhhhhh diyor bi tek hocayla dedemde tık yok. yabancı gavur bişeyler söylüyor altına falan dokunuyor heykelleri elliyor. dedem dedi bunu geri koyun. bi durduk ne diyo lan bu diye dede dedim kafayı yedin heralde? dayım hala sayıklıyor gerçek mi bu gerçek mi diye? hoca dedi eğer bunları alır gidersek hepimiz haşat oluruz. bunlar burada korunuyor ve buranın dün duyduklarınızda bunları koruyanların falan filan bişiler anlattı. dedim dedi onları koyun tekrar gömelim. çakma rolex siz almyacaksanız biz alalım dedi. dedemde ii aldın dedi bizi topladı arabaya gidin dedi. dedemi öldürecektik lan orda dayım bildiğin kazmayı aldı dedemin kabağı yaracak dayımı tutmanın imkanı yok. hoca bi yandan biz bi yandan arada ben atarlanıyorum dedeme falan. dedemin arkadaşları atarlanıyor ama dedem nasıl ağlıyor lan öyle böyle değil adam ağlıyor bildiğin. dede diyoruz ne oldu yok bişeu diyor. hocaya soruyoruz yok bişey diyor. beyler yemin ediyorum 1 hafta sonra dedemin erzurumdaki kardeşi durduk yere öldü. durduk yere ölür mü lan bi insan ? sapasağlam adam gece uyurken ölüyor ve gizli kalp diyorlar. ve hocanın bi akrabasıda dedemin kardeşinden bigün sonra ölüyor. onda da bişey yok. herneyse lan diyoruz ne oluyor dedemle hoca buluşuyor konuşuyorz falan ayrıntıları biz sonradan alıyoruz ama tatmin edici değil. en sonunda anneannem çekti konuştu biz de oradaydık anlat dedi. ev curcuna amk. annem babam , dedem annneannem, dayım yengem , teyzem eniştem ve kuzenler dedem başladı anlatmaya. özet geçeyim hemen ağlamaklı olduğu için biraz abarttı dualar falan etti neyse dedeme görünmüşler dedemin dediğine göre. eğer bunlar dışarı çıkarsa bu ev yıkılırsa bu evden giderseniz burayı devredersniz başkaları gelir rahatsız ederse bizi. sorumlusu sissiniz. eğer mallara zarar gelirse korunmazsa ölrsünüz falan demişler. ulan 1 hafta sonra dedemin abisinin karısı öldü. eş zamanlı olarak hocanın baldızı gitti. hoca bize suç atıyor biz gelmeseydin diyoruz gidip çakma rolexe desen inanmayacak iki arada bi deredeyiz dıbına koyim yle böyle derken bi toplantı yapalım dedik çakma rolexi aradılar ettiler falan.biz de gerçekleri çakma rolexle buluşunca öğrendik amk. bu mafya kılıklı binozun da akrabalarından biri vefat etmiş. heykelleri elden çıkarmış verdiği adam ölmüş. sonra ondan alan 2 kişiden haber alınamadı derken derken konu uzadı gitti. herkes panik içinde ama kimse ne yapacağını bilmiyor. paralar verilmiş define satılmış bi ton olay olmui jandarma bulaşmış işe rolexin 4 adamı içeri girmiş bu rolex aranıyormuş falan bi dünya olay olmuş biz yeni öğrendik hepsini neyse olaya baya el atan oldu. bitane komutan gibi bi adam böyle taşaklı bi adma jipten mipten indi amk bi ton adamı var . herşeyi harfi harfine anlattılar ona. dedemi falan aldılar dayımı mayımı aldılar bildiğin tıkacaklar içeri ama elde kanıt yok bizden çıkmış herşey bütün herşeyi çakma rolex aldığı için bize dokunan yok. biz o saatten sonra rolexin zorla çalıştırdığı elemalar modundayız o yüzden kafa rahat bi bakıma ama içimiz değil amk. adam indi odaları falan inceledi bi ton yerler arandı. ekipler mi gelmedi dozerler mi gelmedi elden çıkan heykelleri falan bulamadılar tabi ama paralar temiz temiz yenmiş orası kesin. bizim çakma rolex bi ton yer yaptırdı fakirler için adam bile yola geldi lan korkudan. uyuyamıyorum diyor . çakma rolexi alamıyorlar çünkü ellerinde kanıt falan yok. hani bianda parayı bankaya yatırsa mali şube çökecek peşine bu para nerden geldi diye adam ona buna kredi çektiriyor ev yaptırıyor onların üstüne parayı aylık aylık ödüyor kimsede uyanmıyor. bize falan 2 3 ev verdi de bizimkiler almadı. neyse 6 ay boyunca kazdılar tamamen orayı. devlet el koydu arazinin bir kısmına. tarihi kalıntılar falan olduğu zaman devlet baba hemen geliyor alıyor araziyi burası sit alan mı ne diye bi gib de diyemiyorsun bırak bi gib demeyi kendi bahçene çit çekemiyorsun amk 6 ay sonunda çıkan manzara beni bile üpertti amk. 2 katlı ve 8 bölmei zindan vardı zaten anlatmıştım hani. onun arkasından bi ton zindan çktı. bizim evin girişindeki kapı ise zindana giriş kapısıymış arka taraf ibadethane. suçluları oraya getirip ibadet ettiriyorlarmış. suçlu yakınları falan geldiğinde oraya para altın altın ne varsa bırakıyormuş . bu hafta içinde falan gidersem eğer size caps getireceğim sözüm olsun. herneyse işte bizim bağ evini falan yıktılar bildiğin ama başka yere yaptılar o evi çünkü hayvanlar var dıbına koyim nasıl bakıcaz. dedem sürekli rüya görüyormuş. daha dorğusu rüya değil bildiğin geliyorlarmış dedeme burayı koruyacaksanız onları buraya getireceksiniz diye. işin kötüsü bende yaraklardayım o arada dedem haftanın 3 ünü bağ evinde kalıyor . orayı kimseye vermedi hayvanlara bakan adam geliyor bakıyor hegün ama kalmıyor o evde tabi. dedem sürekli diyoki "bunlar bana o emanetleri getirin" diyorlar. Hocayla konuşuyoruz falan hocayıda rahatsız ediyorlar. bizim evde garip garip olaylar oluyor. köpek beni görünce durmadan uluyor kedilere yaklaşamıyorum hayvanlar benden kaçıyor amk. bilinçliyim ama aynı amanda uyuyo gibiyim çok değişik bi durum. yarı yarıya herşey bende dıbına koyim. neyse papitolar aradan 2 sene geçti lise biti ben universte sınavına giricem herşey biraz düzeldi falan diyoruz. diyoruz çünkü 2 sene boyunca hiç bi gib olmadı. bigün dersten çıktım eve gittim tanıdık bi araba var kaıpının önünde ama hatırlayamadım amk . içeri girmemle dünyam başıma yıkıldı. rolex gelmiş avradını gibeyim. dedemle beraber oturuyorlar dayım babam falan var . babam beni karıştırmayın ne haliniz varsa görün dedi çıktı gitti. rolexe dadanmışlar. onları bulun yerine koyun bilmem ne yerine kadar söylemişler. komutan diyor gidip kazacaz alacaz onları ordan. ya diyor rüya görmüşssündür sen nerden biliyosun orda olduğunu bak diyor zaten jandarma es geçti bu sefer temelli gideriz. bu çocuk universteye gidecek oğlumun 1 yaşında bebeği var içerde çürümesin. yok diyor yaa aynı şeyi 6 7 kere gördüm beni rahat bırakmıyorlar diyor dedem dedi bi düşünelim onu ozaman hocayla falan konuşalım senin yabancı hocayı getir bi ölçelim biçelim ona göre yapalım ama bu sefer jandarmada bizle olacak falan dedi. adam diyor yok jandarmayı katmayın işin içine o zaman olmaz bunu siz gömdünüz buraya şimdi çıkartıyorsunuz der atar bizi diyor herkes panikledi avradını gibeyim ne yapıp ne edip onları ordan almamız tekrar eski yerine koymamız lazım diyor. dedem diyor ulan orası artık koruma altına alındı nasıl koyacaksın jandarma bakıyor oraya onlara söylersin onlar alır müzeye verir o da olmaz o yüzden bırak kalsın falan savıyor başından adamı ama adam nasıl titriyor lan o görüntü hala gözümün önünde neyse adam araştırmış bulmuş sattığı adamın nerde oturduğunu nereye gittini ne yediğini ne içtiğini. söz konusu para 10 15 triliyon ama bizim rolex keyif için harcayamamış parayı zütü yusuflarda. hep hayır işleri yapmış. araba almış 1 tane kendine 3. gün kaza geçirmiş ev almış yangın çıkmış ondan sonra anlamış bu para yaramaz iade edelim. 4 heykelin 2 si elden çıkmış diğer 2sini gömmüş 5 6 sene sonra çıkartırız diye. altın paralar zaten zor değil onları elden çıkarmış. neyse bi şekilde 2 heykelin yerini buldular satın alan adamlarda bu işin içindeki adamlar. bildiğiniz tarihi eser kaçakcıkları onlarda yurt dışına çıkartıcaklar ama ne hikmetese çıkartamıyorlar ve tr den zenginlere satıyorlar. bu arada size bi kaç bişey söyleyim. koç , sabancı , zorlu ve bu tarz taşaklı şirketlerin akıl sır erdiremeyeceğiniz kadar büyük arazileri var. ulan erzurumda zütüne mi sokucan araziyi derler adama ama koç grbunun bildiğin dağı var lan adamlar dağı almış resmen anladınız siz. neyse . bi de bu işi yapan adamlar genelde kuyucumularla anlaşırlar ya da kuyumcu açarlar. şans ki kuyumcunun birine gitmiş ufak heykel bu heykelde 15 20 cm büyüklüğünde bişey ama değeri 4 5 trilyon . adamı buldular ettiler adamla konuşuyor telefonda. adam taaaaaaaaaaaaaa anasının amında oturuyor otobüsle 15 16 saat yol. adam demiş bu heykel uğursuz hayatımı kararttı iflasın eşiğine geldim kardeşimi kaybettim karım meme kanseri oldu bilmem ne adam gömmüş heykeli bi şekilde irtibata geçtiler falan bizim rolex 1 2 adam yollaı alın gelin diye adama para mara vermişler bi ton dava oldu şuydu buydu derken aldılar geldiler heykeli. diğer heykelde istanbulda bi adamın elindeymiş . adama anlatıyorlar anlatıyorlar yok adam dinlemiyor dıbına koyim. 1 sene kadar uğraştılar o heykeli adamdan almak için. adam koleksiyoncu. türk değilmiş zaten. para tak olduğu için basıyor parayı alıyor. en sonunda adamı ikna ediyolar buraya getirtiriyorlar. adam kendi gözleriyle görüyor yaşanan olayları yerel halktan bir bir dinliyor öyle ikna ediyor ve aldığı paranın ödenmesi şartıyla heykeli veriyor. neyse ödemişler parayı falan. tabi bize giren çıkan yok gibimizde olmaz. istanbuldan gelen bu dingil neyin ne olduğunu bilmiyor. adam müslüman değil dıbına koyim anlatsan anlamıyor ama ruhani varlıklardan bi nebze haberdar ve olayı etraflıca aktarıyoruz bu ipneye. herşey iyi güzel ama ekgib olan bişey var . altın paralar? ulan onları o ana kadar kimse hesaba katmıyor herkes heykellerin derdine düşmüş ve heykelleri bulduk diye artık kurtulduk diye seviniyor birisi durdu durdu komutanım heykeller tamamda paraları ne yapacağız onları nasıl bulacağız dedi dedemin suratındaki ifade "hoppaaaa şimdi gibi tuttuk" ifadesiydi cidden. herneyse dedik onlarıda bi şekil halledeceğiz ama önce bunları bir okutmamız lazım adam gibi. neyse hocalar falan toplandı yine bizim yetkili abiler geldi ama bu yetkili abiler olayı bilen yetkili abiler yani cinler periler olayını yalayıp yutmuş belediyede çalışan ve jandarmayla işbirlikçi abiler. Jandarmadan gelen komutan burayı kazamassınız diyor adam kıt amk.

• • • • • PART 3 • • • • •

Kafa almıyor ya diyoruz birşey yapmayacağız bunları aldığımız yerek oyacağız sadece. yok diyor olmaz bilmem ne. olay biraz büyüdü daha üst mevkilere gitmeden halletmek gerek çünkü üst mevkiler olayı duyarsa tüm türkiye duyacak dıbına koyim. ondan sonra al başına iş biz olayı gizli kapaklı halledelim diye uğraşıyoruz neyse o gece eve gitmek istemedik hani ev 30 km amk git gel falan sürekli uğraş dur dedem dedi bu gece bağ evinde kalın misafirim olun . iyi madem dediler ev zaten 2 3 katlı . damı falan var havada sıcak ben damda yatarım dedim. giyindik ettik falan gece oldu çaylar içildi muhabbet edildi herkes yatacak. dıbına koyim sesler geliyor. davullu zurnalı düğün sesi geliyor lan öyle böyle değil ama baya kapının önünde çalıyorlarmış gibi davul zurna sesi geliyor. ben kalktım bakıyorum ortada kimse yok ama davul zurna sesi geliyor. 5 dakka geçmedi evin kapısı açıldı lan dedim ne oluyor bu saatte kim nereye gider dağın başında. baktım bu rolexin bitane elemanı baya baya gidiyor. lannnn hiştttt diorum yok ses vermiyor. aga adam 100 metre kadar gitti. tam böyle kazılan yerlerin o tarafa doğru başladı halay çekmeye dıbına koyim. la diyorum ne oluyo elim ayağım birbirine girdi. davul zurna sesi geliyor adam halay çekiyor tek başına. baya bildiğiniz damat halayı gibi . aşşağı incem inemiyorum merdiven dışardan olduğu için alta inip kapıdan girmem lazım alta inersen sokağa geliyorum amk sokağa inersemde ben bayılırım orda ölürüm korkudan. kafamda kuruyorum bütün sahneleri o an ne yapabilirim diye ulan bi kalktım şöyle baktım ne yapıyor bu mal diye. sigara yakıcam korkuyorum ananem hep kızardı evinde sigara içtiğim zaman. cinler sigara kokusuna gelir. banyoda olur tuvalette olur hep temiz ol temiz kok diye. la giblemezdim ama o an zınk diye zihin ekranıma o çıktı. sigarada yakamıyorum stresim gitsin diye. gib gibi kaldım anlayacağınız. 2 dk geçmedi ışık yandı hemen kapıda. hoca fırladı arkasından dedem rolex derken tüm ahali fırladı evden. ohhhh dedim yaaa böyle bir rahatlama yok. indim aşşağı ben. lan dediler senin ne işin var damda? ne demek ne işim var damda yatıyodum bennnn dedim. manyak mısın olum duvar yok bişi yok aşşağı uçucan niye çıkıyosun diye kızıyo dedem. lan dedim 23:00 dan beri orda yatıyorum ben. Allah Allah yarabbim sabır dedi yürüdü. bende peşlerine verdim devam ediyorum. orda halay çeken dıbık oturmuş orda salak salak bakınıyor. dediler nabıyon burda bu saatte. adam diyo ki valla bilmiyorum gözleri bi açtım burdayım. ulan bizim gavur ipnetorda pencereden izlioyrmuş. diyor ki "o halay çekiyordu orda oyun oynuyordu gece gece hasta mısın yavrum ne işin var" orda diyor. olaylar çözülmeye başladı tabi yavaş yavaş neyse adamı aldık geldik gece 2 3 falan. ben sigara içmek için mutfağa gittim kendime geleyim diye. bu gavur geldi benle sohbet etmeye çalışıyor. adam neden dans ediyordu orda dedi. ne bileyim dedim ben kalktığımda oynuyordu korktum gidemedim dedim. bu sefer bu da tırsmaya başladı amk. neyse odaya geçtik muhabbet ediyoruz. rolex demez mi lan senin damda ne işin var ? ya dedim abi ben orda yatıyodum zaten. olum diyo sen geldin damda yatcam dedin. koltukta uyuya kaldın sonra senin üstüne örttük biz ne ara gittin oraya dedi. benim kafadan kaynar sular haşırtttttttttttttt the window cart the door... ya dedim nasıl yani ya yok olamaz öyle bişey hayır ya falan kendimde değilim ama abdiyi zaptiyi kaybettim o an. dedem dedi gel bi yukarı bakalım. neyse dedem ben rolex dama çıktık. damda yatak matak yok amk taşın üstünde mi yattın dedi. ne bileyim dede yaa dedim gözleri açtım burdaydım ben dedim. ışığı gören karşı bağ evindekilerde gelmiş ne oluyor hayvanlar mı çalındı falan diye. adam geldi dedi ya dayı hayırdır ne oldu falan. ya dedi bizim hayvanlara dadanmışlar falan kıvırıyor. ya dedi dayı bitane eleman gördüm ben bu gence benziyor evin etrafında döndü döndü sonra kaybldu. 10 dk geçmedi bitanesi şurda oynuyodu dedi. yani tamam burda çok oluyor böyle şeyler dedi dedem neyler diyince başladı anlatmaya. yok işte cinler evleniyormuş bilmem neymiş bunun torununu falan halaya almışlar işte kuyu başına gitmiş tepeden düşmüş ayağı mayağı kırılmış adam anlatıyor. muska falan gösterdi bunu takıyom ben diye. ulan korkuyodum zaten adam anlatınca korku x 3 = ebesinin amı oldu bende. içeri girdik falan ulan işin iyi tarafı cenabet falan değilim hani artık ona falanda inanmaya başladım. cenabet olunca şöyle olur böyle olur derler ben iyice zıvanadan çıktım . dedem dedi bi abdest alalım duamızı edelim öyle yatalım. soruylar şimdi temiz misin diye ben ne bileyim amk temiz misin ne demek. yok dedim yaa 2 gündür yıkanmıyorum pisimdir heralde dedim. bunlar benim anlamadığımı anlayınca güldür amk. tamam dedi sen bi duş al gusül abdesti. o nasıl olcak dedim amk. hoca öyle diyince bana baktı. dedem güldü bu inanmaz öyle şeylere ama bak zütü nasıl atıyor dedi. Allah inancın olursa dua bilirsin bunlar başına gelmez dedi. tamam onu hallederiz bi ara dede dedim ama şundan bi kurtalalım önce anlık kurtulmak için ne yapmak gerekiyor bi öğretin dedin. hoca geldi anlatıyor bana gusül abdesti almayı falan. gece 3 buz gibi suda abdest aldım amk neyse giyindik ettik hoca dualar ediyor ayetel kürsüler bilmeler euzibizottirikler falan havada uçuşuyor hani elini havaya atsan nur inecek o derece oldu ev. bildiğin dua okuyarak çelik kapı yaptılar (o nedemekse amk) bana muska falan yaptılarda ben modern çağın gerisindeyiz bunlaramı kaldık diyinceye kadar bitane şaplak yedim. zorla taktılar bana amk. içinden diyorum ulan içine 2 tane arapça şey yazılmış kağıt mı kurtaracak lan beni diye. içten içe de korkuyorum tabi dıbına koyim ulan sabah olmak bilmiyor . gözüme de uyku girmiyor arası ayrı dert zaten altınları bulamamışlar hepten musallat olcak bu ipneler diyorum sonra ulan ipne dedim bunlar töbe Allahım töbe diyorum korkudan. duruyorum duruyorum ne Allahı lan sen inançsızkın ki ? kendini kandırma olum bu işler gönülden olur kandırma kendini bak dahada beter olcak öldürcekler seni bunlar herşeyi biliyor bunuda bilirler yakalarlar falan bi ton tilki dönüyor benim kafada amk. sabah ezanı okundu ben uyumuşum. bak nasıl uyudum bilmiyorum tek hatırladığım sabah ezanı okundu ohhhh dedim sonra gözleri açtım dedem kaldırıyor kalk kahvaltını yap diye neyse kahvaltıyı ettik herşey güzel gidiyor. ben de o gün dışarı çıkacağım arkadaşlarla halısahaya gidecez akşam ayrıldım dedemlerden dedim akşam gelirim dedi. iyi dedi olum sen bilirsin bunlar ne gib yedi bilmiyorum ben çıktım gittim evden. halı sahaya gitcez işte arkadaşlar aradı gelelim seni alalm falan tamam dedim giyindim muskayı çıkarmışım amk dalgınlıkla. neyse maça gittik geldik duşa girdim temizlendim falan dedemlerin oraya zütürecek babam beni. babam bişiler anlatıyor ama benim kafa başka yerde duymuyorum lan babamı. sinek vızıldaması gibi ses geliyor. lan gözleri bi açtım ben maçtan gelmişim duş alıp yatmışım. annem farketmiş muskayı hemen takmış. saat 9 olmuş. 2 saat önce gidecektim sözde dedemlere . abi kafam karışamaya başladı yavaştan. muskayı takınca bi gib yok ama çıkarınca enseliyorlar beni lan bi gittim dedemlere . bizim gavur demiş ben kalacağım burda işler çok ilginç bi de kamera bulmuş çekmeye uğraşıyor. adama aynen şöyle bi cümle kurdum lan " ulan , Allah cinleri perileri yollayacak sen de bunu kameranla çekecen " bi duruldu etraf bi sessizlik oldu. dedem susssss dedi öyle deme 3 harfli diceksin onlara yoksa gelirler bilmem ne. ne bileyim dede yaa sende aaa diye çıkıştım zaten tırsıyorum. bizim rolex yok piyasada 1 2 saat sonra tek başına geldi . bi tek gavur hoca var . heykelin eski sahibi rum var bi de dedem ben hoca var. dayım geceleri geliyor işte kalmıyor ama. o gece dedemin erzurumdan misafirleri geldi . işinin ehli said nursi cemiyetimi ne gibimse böyle okumuş bilgili adamlar göz perdesi açık adamlarmı neymiş işte onlardan. hisleri ve kalp gözleri açıkmış adamların görebiliyoruz falan dedilerde ben inanmadım. gibtiredin zaten 5 metre sakal mı olur dıbına koyim dininde bi adabı yani. müslümanım ben diye de eşşeğin dıbına su kaçırmak olmaz o sakal ne lan öyle diyorum içimden. şimdi kazı yaptığımı yerleri falan çevirdiler bekçiler falan var. ama 1 2 tanesi biliyodu olayı. yayılmış kendi aralarında amk bütün bekçişer tırsıyor zati hepsi tetik uykusunda. normalde bekçi nedir amk 3 de yatar 5 de kalkar 2 saatte olsa uyudum der geçer. bunların gözler fıldır fıldır amk zütleri yusuf yusuf. evde yine olduk 9 10 kişi. ben salonda yatıyorum dedemin misafirlerinden 2 tane eleman var 23 24 yaşlarında onlarda benle yatıyor. adamlar hatim indirdi yatarken. neyse gece uyuyorum bi ses geliyor ama alamıyorum sesi tam. ulan kafayı kaldırdım yanımda dalyarak konuşuyor. la diyorum kimle konuşuyor bu. hiişşşş birader dedim ses yok. içimden dümbüğün uykuya bak amk gibsem haberi olmucak diyorum. neyse yine dürttüm flan yandaki uyandı biraz baktı baktı hişşşş dedi bana. ses çıkarmadım bu kalktı gitti bizimkileri kaldırdı. lan adam yanmda konuşuyor amk ben de mal gibi oturdum izliyorum lan adamı uyandırmadılar adam bi 10 15 dakka cebelleşti öyle sonra zırt diye gözleri açıldı. Allahuekber falan Ezubillah dedi dua etti hatim indirdi din indirdi kitap geldi bişeyler oldu adama böyle enteresan bişey oldu. abdest mabdest aldı kitab açtı okudu. yarım saat bekledik adamı . geldi başladı anlatmaya önce dediklerimi tekrarlayın diye. arapça bişeyler üfürüyor biz tekrar ediyoruz. işte onların adını anacakmışız o yüzden gelmesinler diye savunma yapıyormuşuz . sanki maç yapıyoruz amk ne svunması. adam yarı uyanık yarı uykulu yanımda bunlarla sohbet etmiş. altınların yerinden heykelleri nereye koymamız gerektiğine kadar söylemişler buna. adam anlattıyor falan ama ben gibimin ucunla dinliyorum. neden öyle dinliyorum çünkü şu lafından sonra öyle oldu "bana herşeyi anlattılar ve altınların nerede olduğunu söylediler. heykelleri nereye koyacakmışız söylediler" dedi ben hm ok by. dedim içimden. sonra demesin mi "senin yanına geldiler. sen uyurken sana dokunmadılar üzerinde yazan muskayı gördüler ve sana dokunmadılar. seni yine alıp gideceklerdi bu sefer damdan düşerdin kesin ittirirlerdi seni. ama üzerinde muska seni korumuş . 2 gündür seni izliyorlarmış sen inançsız birisin o yüzden seni çekmek çok kolay diye söylediler" dedi. anasınınnnnn amı dedim. neyse ertesi gün jandarmaya haber verdildi yetkillere haber verildi falan altınların 2 3 tanesi aynı ildeymiş onlar bi şekilde geldi oraları anlatmıyım diğerlerinide buldular. evet beyler esas hikaye şimdi başlıyor lan aslında bro altınlar tamam heykeller tamam. bizim rolexin kafayı yiyen adamı almışlar hastaneye iyice saptımış çünkü. sülaleden 3 4 kayıp vermişiz. bi çok şeyi kaybetmişiz artık daha ne olabilir diye merakla bekliyoruz işte. devletin olaya el atması an meselesi bi de hapisle falan uğraş bi ton olay dıbına koyim kafada bi milyon tilki dönüyor. ayrıca ben yarak gibi tırsıyorum öyle böyle değil lan hele o adamın dedikleri çıktoı ya altınlarn nerde olduğu falan öğrenmiş adam cinlerden ve hepside orda çıktı. bi de benimle ilgili şeyler söyleyince adam inandım amk tesadüf olması imkansız lan düşüsene lan atıyorum sen kayseridesin adam diyorki altının biri trabzonda bilmem ne ilçesinde. gidiyorsun altın orda çıkıyor oha dıbına koyim dersin. bi de benimle ilgili atıp tuttuklarımı aklıma gelince ben fıttırdım dıbına koyim kafaları yicem öyle böyle değil . olay artık altındna maltından çıktı can derdine geldi hani diyorum hapse gireyim problem değil ama yamultmasınlar beni neyse beyler bu adam gene rüyalarda buluşmak üzere diyerekten zıbardı. ben koltuktayım bu iki şakirt yerde yatıyor. bu yarak başladı yine konuşmaya . evele hüvele vıhıhıhı falan diyor arada anlyıorum bzılarını tamam tamam oraya koyarız tamam diyor ama çoğunu geveliyor gene aynı safsatalar oldu tabi kalktı hatim indirdi din kurdu kitap geldi yazdı çizdi banyo etti bi ton temizlendi sonra geldi odaya. bu sefer can kulağıyla dinledim adamı korkudan. ilk girdiğimiz yerden girip duvarın bitişiğinden çıkan zindan odalarının birinde küp varmış içi boş. o küpün içine bırakıcakmışız. şimdi herkes birbirine bakıyor amk hangi babayiğit bunu yapacak diye. Neyse cankuşlar işte bir toplantı oldu kim girsin bilmem ne şöyledir böyledir ulan herkes çekildi köşeye gib gibi kaldık. demesinler mi çıkaranlar girsin biz ellemeyiz. ulan ben oraya bidaha girersem yamulurum diye ödüm patlıyor. ilk seferde böyle oldu ikincide ne olacak kim bilir lan. ağzım zütüm yamuk çıkacak ordan kafamdan bitane bacak çıkmış sağ kolumdan ayak çıkmış falan düşünmesi bile berbat dıbına koyim. sabah oldu falan bunlar tartışıldı edildi bekçilerin haberi var tabi jandarma falan var dediler böyle böyle adam diyor dalga mı geçiyonuz adam mı seçiyonuz. ya diyoruz bunları oraya koymak lazım adamı ikna edemedik dıbına koyim yok diyor sokmam sizi içeri ya diyoruz ama durum bu biliyorsnuz hayır diyor giremessiniz. bu bekçileri neden koyduk buraya. ulan bizim mafya bozuntusu çakma rolex bi gib diyemedi lan adama. o kadar otoparkı var garajı var hatları var ama sesi çıkmadı lan (ki demiştim isteseler başını böcek gibi ezerler diye) neyse dedim eyvAllah dedik geçtik gittik ne diyeceğiz amk adamın bizi içeri atmadığını şükrediypruz. bi de yetkililere teslim edecekmişiz gerekli görüşmeleri yapacakmış müzeye konacakmış falandı filandı devletten pay alırsınız diyo lan diyoruz biz para peşinde değiliz ekgib olsun o para ağzım zütüm yamuldu napacam parayı . yok diyor adam daş yok mu la daş dedim yaaa kafasını yaracaktım dıbına koyim. 2 gün sonra ekip otosu çıktı geldi evin önüne. ben de hayvanlara su mu veriyorum dıbına koyim dedem üzüm topluyor . misafirlerde supanAllah ibretlik dualar sohbetler ediyorlar bizim gavur misafir daha fzla dayanamadı gitti hocayı falan yolladılar. bi tek ben , dedem , rolex , misafirler ve dedemin getirdiği hoca kaldı bi de bekçiler falan var bölgede. diğer bağ evlerinde kalan 3 5 aile var falan öyle takılmaca. hayvanlara yem verdim su verdim dedem sesleniyor . gittim ne oldu dedim. al bunları yıka gel dedi. hay amk taa ordan bunun için mi çağırdın dedim içimden. neyse yıkadım üzümleri falan getirdim geldim oturdular komutanla sohbet ediyorlar 4 tane de asker var ama dipçik gibiler amk ama az biraz incelersen suratları hareketleri tırstıklarını anlarsın. bitanesinle tokalaşayım dedim nabzı delecek bileğini amk nasıl korkuyor ama bozuntuya vermiyor. komutan rüya görmüş . aynı rüyayı 2 asker görmüş rüyanın devdıbını da 1 tane asker görmüş olaya bak lan dedim dizi gibi. komutan anlatıyor rüyamda siz geldiniz bana böyle böyle dediniz ee diyoruz. işte ben size izin vermedim sonra bi çok başıma geldi dedi telefonu çaldı. kardeşinin nişanlısı trafik kazası geçiriyor abi. araba arabalktan çıkmış tuzla buz ama kızın burnu kanamamış apar topar gittiler tabi akşdıbına falan geldiler. adam rüyasında görmüş lan bunu tamdıbını değil bi kısmını görmüş askerinin biri gelip söylemiş komutanım sizin kardeşinizin başına bir iş gelecek rüyamda gördüm kaza maza hayra alamet değil dikkat etsinler demiş. ulan adam sallamamış ama başına geldi olay tabi sonra çıktı geldi falan. bu bizim aksakallı dedelerde bunun üzerine teori üretiyorlar işte böyle olur bunlar işarettir hep Allah korur ama bunlar uslanmaz istediklerini yapana kadar bismillah bismillah. dikkat etmek lazım bismillah inşAllah falan her lafın arkasına dayıyorlar bismillahı maşAllahı. gece oldu aga yatıyoruz işte yine hep konuşup duran adam pırt diye kalktı. askerin biri gelcek kapıyı açın dedi. ne diyon ya dedim döndüm yattım. bi telaş var evin içinde ama anlatamam. dedem geldi kalk abdest al bilmem şöyledir böyledir. ulan biri banyoya girmiş çıkmıyor duş alcam abdest alcam neyse yarım saat sonra falan duşumu aldım okuduk ettim bak yemin ediyorum saat 2:41 kapı çaldı. başladım ağlamaya. dede açma diyorum oğlum yok bişey diyor birileri beni tutuyor lan açmayın diyorum nasıl korkuyorum ama lan öyle böyle değil . olum can lan bu herşeyden önemli hani hapis mapis bi nebzede gelecek yamultacak canını alacak. kafamda bunlar var hep tabi. ölcem amk korkudan. gittiler açtılar kapıyı. ulan salon kapısı bir açıldı bitane asker geldi. biz şok olduk dıbına koyim. 1saat önce adam uykusunda asker gelcek açın kapıyı dedi. ağlamaktan gözlerim çıkıcak amk zaten konuşamıyorum bi de. bana baktı biraz evdekilere baktı falan. yarın komutanım gelcek bu işi tatlıya bağlayalım ondan yolladı beni haber vermek için dedi. ulan biz dumur olduk dıbına koyim öyle böyle değil. herkes gördü o an askeri. inkar edilmesi imkansız bildiğiniz uyanıktık ve herkes gördü . tamam falan dediler adam kapıdan çıktı bizim sakallılardan birisi kemal söylede akşam erken gelsinler dedi. iyi dedi dedem kapıyı açtı sonra kapatma sesi geldi çktı yukarı. kimse yok dedi. olay tam 30 saniyede oldu bitti. adam gldi baktı msjı verdi kapıdan çktı 5 sanie sonra dedem kapıyı açtı ama adam gitmişti. benim yanımdaki elemana sordular. adam başladı anlatmaya yine ağlamam geçti biraz tabi. bunlar haber veriyorlarmış insan kılığında da dolaşıyorlarmış iyileri varmış kötüleri varmış hristiyanından yahudisine kadar varmış bu cinlerden. bu adamın cidden göz perdesinin açık olduğuna inandım lan. adam ciddi ciddi lucid takılıyor lan canlı canlı. akşam oldu komutan geldi. demesin mi dayı haber yollamışssınız bu saatte gelin diye erken geldik hadi gidelim koyalım şunları diye: ses çıkarmadık amk ben diyecektim ne haberi ya faln diye ama dank etti hemen öyle bişey yok yani kimse gitmedi bizden. tamam dedik hadi o zaman malzemeleri alalım girelim şunları bırakalım herşey hallolsun. tamamdır gerekli yerler arandı hoca arandı çakma rolex arandı o bu şu derken takım toplandı yine. kuzenle dayımda geldi tabi. onlarda merak ediyorlar sonuç ne olacak diye. neyse bana dediler seninde girmen lazım. ben dedim gibsen girmem oraya. abdestin bozuldu git abdest al dediler neden dedim küfür ettin dediler haydaaaa gittim bi de abdest aldım amk. hayır niye gidip abdest alıyorsam ? girceksin diyorlar girmicem diyorum. o şakirt dedi bende geleceğim sizinle beraber girelim yanımda dur. ulan dedim bu varsa girerim bu onlarla konuşur monuuşur bi ayar çeker güzellik yapar falan kafamda kuruyorum sahneleri abi ilk kazdığımız o yerden girdik o makasla açamadığımız kapı ardına kadar açık. koridor tertemiz ama ışık yok. 20 tane spot bağlamışlar hiç biri çalışıyor akşam saat 5 6 gibi giriyoruz ışık olması lazım ama zifiri karanlık. fenerlerle gidiyoruz dıbına kodumun yerine. ilk başta solda bi oda vardı sonradan kaybolan oda. o tekrar geri gelmiş nasıl olduysa. içindeki malzemeleri müzeye kaldırmışlar neyse ilerledik ilerledik yanımdaki dedi burda durun mezar var burda. ulan adam ilk defa giriyor oraya . biz daha önce girdik biliyoruz ne mezarı ya dediler burda 2 tane mezar var baba oğul yatıyor dedi adam. anneeeeeee diyorum içidemn abi ilerledik falan baya bi temiz kazmışlar oraları 5 10 tane zindan çıkmış ibadethane çıkmış koğuşlar çıkmış taştan yatalar falan baya bi gördük yani. bildiğiniz dağın içinde ama buralar zindan kısmı dağın tam dışında kaçma şansları 0 olsun diye uçurum tarafına vermişler. zindanlara girmek için malum kapı olur ve şöyle düşünürsek kafada kurmak daha kolay olur. bi dış tarafı düşünün uçuruma bakan odaları bi de iç taraf düşünün tam karşısı. biz iç taraftaki odalara bakıyoruz küpü arıyoruz. burda dedi adam nerde dedik bu odada 3 tane küp var dedi. onların içine koyacağız dedi. iyi tamam dedik koyalım çıkalım bitsin bu illet. dışardan bi ses geldi orayı koruma altına alan yetkililer gelmiş mi ne yapmış falan sesleniyorlar bize. amk girişten pişttt de içerde hayvan gibi yankı oluyor. korku filmi gibi amk her odadan piştttt sesi geliyor. neyse biz koyduk çıktık. bu şakirt mezarın olduğu odanın önünde durdu dua etti bişiler yaptı. şimdi rahatlamış dedi. falan biz çıktık dışarı yetkililer dedi nabıyorsunuz falan olayı etraflıca anlattık adamlara. 2 3 gün boyunca baya bi muhabbeti oldu bu olayın. neyse biz çıktık işte o gecede bizde kalcak bu şakirtler. adam demesin mi bana kardeş artık sen de rahatsın senle bir alıp veremedikleri yok. onlara bulaşmadığın sürece onlarda senle uğraşmaz ama onlar senden üstün bunu bilesin. ateştirler yakarlar bilmem ne saydırıyor korktukça korkuyorum oda üstüme geliyor. tamam dedim ya dedim artık inançsız değilim Allaha inancım var 3 harfilerin var olduğunu gördüm bu kadar şey yaşadım. dua falan öğrenirim herşeyi yaparım ben diye. bunu dedi sadece çıkar içil değil içinden geldiği için yaparsan güzel olur dedi. adam fetva falan veriyor ama az buz haklıda tabi. neyse dedim ya tamam coe hallederiz onları şundan kurtulduk ya gerisi önemli değil. ee şimdi sen birine içerde altın var dersen ne olur ? o adam girer o altınları alır. aradan 3 4 ay geçti bize haber geldi. altınlar çıkartılmış diye. nasıl ya dedik olamaz yapamazlar böyle bişey olamaz ben başladım yine ağlamaya. amk bitane hocadan kitap almıştım açtım ayetel kürsisinden elhdıbına kadar hatim indirdim ama nasıl tutuştum öyle böyle değil. bu muze görevlisi çıkartıyor abi bunları ordan. gidiyor müzeye veriyor . eğer bulduğum gömü senin arazindeyse devlet sana %50 %60lık bir kısmını veriyor paranın. Ama senin arazinda değilse %10 %20 o da teslim ettiğin için. 30 40 trilyon gibi bir paranın %10 nunu düşün abi ? köşesin amk her gece tedirgin uyuyorum yatağımda muska var . üstümde muska var yastığıdma var odamın girişinde kocaman bismillah yazıyor bilem ne donattım evi dıbına koyim. hani manevi bir savuna yarattım. ama yinede korkudan duramıyorum lan uykum gelmiyor. geldiği zamanlarda da korkudan uyuyamıyorum. derken derken derken 1 sene falan geçti üstünden. herşey gayet normal. dedem geldi bigün eve. dedi böyle böyle ulan oraya giren 2 3 kişi görmüş dedem. dede orası 7 24 korunuyor nasıl girecekler diyorum ben bilmem gördüm diyor. dedem olmuş 83 84 yaşında tabi. bunadı la bu falan diyoruz geçiştiriyoruz. neyse bigün dedeme bi haber gelmiş doğrulamak için bize geldi. babamla muhabbet ediyorlar babamın sadece "tamam baba bi sorarım etrafa" dediğin duydum. 2 3 gün geçti aldım haberleri hemen. bizim sevgili müze yetkilimiz memleketine giderken yolda kalp krizi geçiriyor. para çok değerlenip artson diye oxfor hesabımı ne var yabancı ülkeye falan yatırıyorsun fazla faiz geliyor bi gib oluyor ama sen kaza bela ölürsen para pfff kimseye vermediğin için ya da sana bişey imzatlıyorlar öyle bi gib oluyor bi yere bağışlanıyor diye biliyorum. ya da bu gerzek bi yere bağışlamıştır bi kısmını. neyse bu malafat kafa kalpten ölüyorz. bunu memleketinde toprağa veriyorlar ve kaldıkları evde yanın çıkıyor karısı marısıda pert oluyor. biz sadece bunları öğrenip dumur oluyoruz okuyup uyuyoruz başka yapabilecek bişeyimiz yok. neyse en son tekrar girdiler orya ve o heykeller ve paralar oradaymış. ellememişler artık. çünkü müzenin müdürüne anlatmışlar olayı. e bide çalışanın başına geleler falan adam iyice sapıtmış . bildiğiniz müzeden alınıp oraya gitmiş tamamen gömülmüş saklanmış orda. kimin yaptığı belli değil müzeden nasıl çıktığı hala belli değil oraya girenlerin kim olduğu belli değil düşünün dıbına koyim nasıl korunuyor. beyler hikaye bitti. garip bitti çünkü hikaye zaten garip dıbına koyim ne bekliyordunuz? parayı alanlar ölüyor yerine koyanlar yaşıyor. özet bu. paralar kendiliğinden olduğu yere gelmiş işte bi şekilde kimsede elleşmiyor üstüne gitmiyor. Götü yiyenler kapısına kadar gidip yok aga buraya girilmez deyip dönüyorlar.
 
Üst