Beddua Nedir? Cinlerin Bedduası Nasıl Olur

  • Konbuyu başlatan cinnet
  • Başlangıç tarihi
  • 65
  • Okuma süresi: 2:51
Forum Yönetimi
Yönetici
Mesajlar
69
Tepkime puanı
0
Puanları
8
5052985.jpg

Beddua kelimesi, Farsça’da bed (kötü) anlamınına gelen ve Arapça’da “dilemek yada istemek” anlamlarına gelen içerisinde dua kelimeleri bulunan birleşik yapıya sahip bir isimdir. Haksızlığa uğrayan ve bir kişinin zarar görmesini isteyen kişiler karşı tarafa Allah’ın isimlerini de kullanarak beddua edeler. Beddua dinimizce caiz değildir, çünkü kötülük isteyen kalpler bir süre sonra Allah’tan uzaklaşmaya başlar. Bazı durumlarda ise beddua caiz kılınmıştır. Allah zalimlere karşı, bedduaya izin vermiştir. Birçok kişiye karşı içten edilen bedduaların gerçekleştiğini hepiniz görmüşsünüzdür. Peki bedduayı, büyüden daha tehlikeli yapan şey nedir ?

Beddua Nedir ?
Büyü bozulur, engellenir ve bir süre sonra verecek zararları hesaplanarak çeşitli yöntemler kullanarak önüne geçilebilir. Büyüyü yapan kişi bulunabilir ve büyü tersine çevrilebilir. Fakat edilen bedduanın nereden geldiğini asla bilemezsiniz, içten edilmiş ve kötü kalpli insanlar tarafından edilen beddualar kişiyi ölüme kadar götürebilir. Hatta edilen bir bedduanın cin musallatına yol açtığı bile söylenmektedir.

Bu zamana kadar anlattıklarımızı insanlar için yorumladınız, peki cinlerin bedduasını hiç duydunuz mu? Cinlerde, insanlar gibi beddua ederler ve kişinin başına gelebilecek en kötü şeyleri isterler. Kafir cinler, beddua ve kötü olan her şeyi severler. İnsanların ettikleri beddualar az öncede söylediğimiz gibi, karşı taraftaki insanın başına gelebilecek bütün belaları getirir. Fakat cinlerin ettiği beddualar, kişiyi direk musallat durumuna sokar. Beddua Nedir

Cinler Ne Zaman Beddua Ederler ?
İnsanların kendilerine verdikleri aşırı derecedeki rahatsızlık ve sıkıntı durumlarında,
Cin davetleri sırasında, istediklerini alamadıkları durumlarda,
İstemeden de olsa onlardan bir kaçına verilen zararlarda,
Büyü ve musallat durumlarında fiziksel, psikolojik rahatsızlık veremediklerinde,
Büyücüler ve falcıların kendilerini sürekli kullandıkları durumlarda.
Yukarıda anlattığımız bütün hususlarda, cinlerin bedduasını görebiliriz. “Üç harfliler Beddua” filminde ise, beddua sonucunda ortaya çıkan cin musallatına ve aynı zamanda cinlerin ettikleri beddualara yer verilmiştir. İnsanlarla cinlerin, benzer özelliklerini gösteren, belanın ve lanetin habercisidir aslında beddua. Aşağıda beddua belirtileri ve bedduadan nasıl kurtulunabilir bahsedeceğiz.

Beddua Belirtileri Nelerdir ? Nasıl Kurtulunur ?
İşlerin rast gitmemesi,
Sıklıkla hastalanma durumu,
Anlamsız yere başınıza gelen kazalar,
Rüyalardan kabusla uyanmak ve sürekli sıkıntı hali,
Kişinin kendisini dünyadan ve ahiretten soyutlaması,
Aile ve arkadaşlarıyla sürekli sorunlar yaşaması.
Yukarıda bahsettiğimiz olaylara, bir çok örnekler verebiliriz. Bedduanın nereden geldiğini asla bilemeyiz, sadece bu tarz durumlarda bedduadan kurtulmak için Allah’a sığınıp, aşağıdaki duayı her gün okuyarak bedduadan korunabilir ve kurtulabilirsiniz.

beddua-kaldiran-dua-cinnetialem.png


Yukarıdaki dua, 1000 yıllık bedduayı bile ortadan kaldırabilecek güçtedir. İnsanlardan ve cinlerden gelecek beddualara karşı sizleri korur ve yok eder. Bazı kişiler, nazarla bedduayı birbirlerine karıştırırlar. Aralarındaki en büyük fark şudur; nazar istemeyerek, beddua ise isteyerek olur. Rabbim bizleri, bütün kötü şerlerin beddualarından korusun. (Amin)
 
Üst