Merhaba Misafir! Korku Formuna hoş geldiniz.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

yada Kayıt ol
merhaba hoşgeldiniz yasal uyarı için tıkla
cinnetorg@gmail.com

Azem Büyülü Köyde Neler Yaşandı ( Azem Büyüsü)

cinnet

Forum Yönetimi
Yönetici
Katılım
27 Haz 2021
Mesajlar
98
Tepkime puanı
0
Puanları
8
maxresdefault (2).jpg

Muhtemelen bir çok yerde karşınızda gelmiştir, Azem büyülü vakası. Bir çok paranormal vaka araştırmacısının hedefinde olan bu yer, filmlere bile konu olmuştur. Peki Azem’de neler oldu ? burada gerçekten de bir cin vakası yaşandı mı. 117 hanenin bir gece köyü terk ettiği olayda neler yaşandı ? Sakarya’da olduğu iddaa edilen büyülü köy gerçekten de varmı ? Bunları sizler için araştırdık ve bazı bilgiler topladık. Nedeni ise Sakarya’da yaşayan bir çok insanın böyle bir köyün burada bulunmadığını iddaa etmesidir.

Azem Büyülü Köy
Sakarya’nın azem köyünde 1921 yılına dek her şey güzel devam ediyordu. Köylüler kendi halinde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşıyorlardı. Akşamları köylülerle birlikte oturup sohbet edip, gece vakti ise evlerine gidip uyuyorlardı. Standart ve güzel bir yaşam sürülen bu köyde, gerçekleşecek olaylar bütün köylülerin köyü terk etmesine sebep olacaktı.

Köyde her şey, geceleri orman tarafından gelen çığlıklarla başladı. Nereden geldiği belli olmayan bu sesler gün geçtikte şiddetini arttırmıştı. Kendi aralarında bunun bir şaka olduğunu düşünseler de, her gün yaşanan bu durum köylülerin korkmasına sebep olmuştu. Köy halkı kendi aralarında araştırmalar yaptılar, fakat bu seslerin nereden geldiğini bulamadılar. Araştırmalar sonuçsuz kalınca, yaşanılan bu olay dilden dile dolaştı ve teoriler üretildi. Köyde bu olaylar, büyük yankı uyandırmaktaydı

Çığlık sesleri devam ederken, köylülerin geçim kaynaklarından biri olan hayvanlar sebepsiz yere ölmeye başladılar. Bir hastalık yada salgın olduğu düşünülürken, durumun farklı olduğu kısa sürede anlaşıldı. Bu durumdan ötürü, köylüler birbirlerinden bile şüphelenmeye başladılar. Bu olay, hem köylüleri üzerden hem de bir yandan öfkelendirmişti. Lakin olaylar sadece bununla kalmamıştı.

Köylüler artık topraklarından da verim alamamaya başladılar. Köylülerin bütün geçim kaynakları artık yok oluyordu. Acaba bu olayları dışardan birileri mi yapıyordu. Olaylar bununla da bitmedi, köydeki hamile kadınlar tek tek düşük yapmaya başladılar. Olaylar tamamen paranormal bir boyut alıyordu. Yerel gazetede köyde yaşanan bu olaylara, yer veriyordu.

Rivayetlere göre de köyde bir kız çocuğu kayboluyor. Bütün köy günlerce kızı arıyorlardı. Bir gece evine dönen küçük kızın saçları kazınmış ve gözleri yerinden çıkartılmıştı. Bunu gören aile kısa süre şok geçiriyordu. Söylentilere göre, küçük kız sadece arapça konuşuyordu. Tüm bu yaşananlar artık dilden dile dolaşıyordu. Azem köyü halkı yaşanan bu sıkıntılardan sonra köyü terk etme kararı almıştır. Yaklaşık 170 hane bir den, bir gecede köyden ayrılmış ve yeni hayat kurmuşlardır. Hala konuşulan bu olayla ilgili bir çok teori üretilmiştir. Köyün lanetlendiği, ve köye azem büyüsü yapıldığı hala konuşulmaktadır.
 

Dua Paylaşımı Olsun mu

  • Evet dua olsun

    Oy: 3 100.0%
  • Hayır dua olmasın

    Oy: 0 0.0%
Üst