Merhaba Misafir! Korku Formuna hoş geldiniz.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

yada Kayıt ol
merhaba hoşgeldiniz yasal uyarı için tıkla
cinnetorg@gmail.com

Ammar Cinleri (Evimizde Yaşayanlar)

cinnet

Forum Yönetimi
Yönetici
Katılım
27 Haz 2021
Mesajlar
98
Tepkime puanı
0
Puanları
8
68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f...jpg

Genellikle evlerimizde yaşayan ve bizlere zarar vermeyen, etliye sütlüye karışmayan cinlere verilen isimdir. Hemen hemen her evde bulunurlar. Ammar cinleri arasında inananları ve inanmayanları bulunur. Allah’ın adının anılmadığı yemeklerde ve içkili ortamlarda sofraya otururlar. Geçmişten gelen bir laf vardır; sofraya bismillah demeden oturulunca doyulmazmış diye, işte doyulmamasının sebebi ammar cinlerinin yemeğe ortak olmasıdır.

İnsanlara yakın olarak yaşayan bu cinlerin, insanları pek sevdikleri söylenemez. Onları rahatsız etmedikçe ve adlarını anmadıkça pek varlıklarını belli etmezler. Davetlere icabet eden cinler olarak bilinirler ve ayrıca cinler arasında en çok yalan söyleyen kabiledir. Yukarıda söylediğimiz gibi evlerde yaşasalar da, pek insanlarla işleri olmaz.

Ammar Cinlerinin Özellikleri
Ammar cinleri evlerde çocuklarla oynarlar, ev halkından rahatsız olma durumlarında ise geceleri gürültü ve patırtı yaparak rahatsızlık durumu verirler. Birbirlerine çok bağlı cinler olarak bilinirler. Ammar cin kabilesinden bir cine zarar verildiği durumda bu kabileye mensup diğer cinler harekete ve koruma durumuna geçerler. Tekil isimleri amir, çoğunluk durumlarında ise ummar diye anılırlar.

Bazı durumlarda insanlara musallat oldukları ve geceleri korkuttukları bilinmektedir. İstemeden de olsa, bu cin kabilesine mensup cinlere zarar verebilme durumları bu musallatı insanlara yaşatabilmektedir. Peki hangi durumlarda ammar cinleri musallat olur ve musallat belirtileri nelerdir ?

Banyoya ve tuvalete sıcak su dökmek musallat sebebi olabilir.
Ekmek kırıntıları üzerinde uyumak, ammar cinlerini çekebilir.
En önemlisi davetlere icabet etme durumlarında, musallat yaşanabilir.

Ammar cinlerinin musallatının en önemli belirtilerinden biri, yaşanılan uykusuzluk durumudur. Musallat durumdaki kişi geceleri kabus görür ve tedirgin şekilde uyur. Geceleri ev içerisinden nedeni belli olmayan sesler duyar. Uykudan uyanarak, evin içerisinde şuursuz bir şekilde yürümekte bu cinlerin musallatı altında olmanın belirtileridir.

Gece vakitleri aşırı uzun yada aşırı kısa insanlar görmek ve değişik karartıların önünüzden geçmesi musallat belirtileri arasında yer alır. Devamlı yaşanan ve bitmek bilmeyen baş ağrıları da bu cinlerin musallatı altında olduğunun göstergesidir. Aynı zamanda bitmek bilmeyen tembellik ve üşengeçliği de bu belirtiler arasında sayılmaktadır.
 

Dua Paylaşımı Olsun mu

  • Evet dua olsun

    Oy: 3 100.0%
  • Hayır dua olmasın

    Oy: 0 0.0%
Üst